Bin Üye Vakıf Seçimini Erteletti

Haberler / Güncel

Eskişehir’deki Emirdağlılar Vakfı’nın seçimi vardı. Üç aday yarışacaktı ancak ‘son üç ayda bine yakın üye yapıldığı’ iddiası tartışmalara ve gerginliklere neden olunca seçim ‘bayramdan sonraya’ ertelendi.

Emirdağlılar ilgi gösterdi
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası salonunda saat 13.00’te başlayan genel kurula Emirdağlılar ilgi gösterdi. Mevcut Başkan Murat Kahya, Orhan Özkır ve Sibel Erenoğlu ile yarışacaktı.

Usulsüz ‘üye’ tartışması yaşandı

Seçime geçilmeden ‘üye’ tartışması yaşandı. Başkan adaylarından Sibel Erenoğlu son aylarda yapılan üyelerin ‘usulsüz’ olduğunu iddia etti. Yılmaz Karaca başkanlığındaki Divan heyeti, iddiayı inceledi.

Son üç ayda 1000 üye!
Karaca, son üç ay içinde yaklaşık 1000 üye yapıldığını ifade etti. Sözlü tartışmalar ve atışmalar devam ederken genel kurula kısa bir ara verildi. Divan heyeti, bu esnada üç başkan adayıyla görüştü.

Seçim, bayramdan sonraya kaldı
Karaca “Üç başkan adayı ortak karar aldı. Üçü de adaylıktan çekilecek ve İlker Özokcu’nun adaylığını destekleyecek” dedi. Bazı itirazlar üzerine seçimin ‘bayramdan sonra’ yapılmasına karar verildi.>Eskisehir.net