Emirdağ Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvurular

Haberler / Siyaset

5-12 Kasım tarihleri arasında yerel seçimler için aday adayı olmayı düşünenlerin başvurusunu almaya başlayan AK Parti'de yerel seçim süreci devam ediyor. AK Parti Emirdağ İlçe Başkanlığı'na şahsen yapılan müraacatları AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Serkan Koyuncu alıyor. AK Parti Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada mevcut belediye başkanlarının, il ve ilçe başkanlarının aday adaylığı için başvurularının alınmayacağı talimatı verildi.

AK Parti'de Emirdağ'da belediye başkanlığı için ilk üç gün ses çıkmazken; Davulga Belde Belediye Başkanı aday adaylığına Ergün Erdik başvuru yapmıştı. AK Parti'den Emirdağ Belediye Başkan aday adayı olmak için ilk başvuruyu Emirdağ Belediyesi eski başkanı Cengiz Pala gerçekleştirdi. Parti binasında başvuru evraklarını teslim ederek ilk resmi başvuruyu gerçekleştiren isim oldu.

Haftanın son iş gününe doğru Emirdağ esnaflarından Kadir Aktaş da Emirdağ Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu AK Parti Emirdağ İlçe Başkanlığına teslim eden isim oldu.

Başvurunun son günü olan 12 Kasım 2018 Pazartesi günü AK Parti Emirdağ Belediye Başkan aday adaylığına başvuracağını açıklayan bir diğer isim ise AK Parti Emirdağ ilçe eski başkanı Hüseyin Duran olacak. Emirdağlı esnaf Hüseyin Duran'ın evraklarını pazartesi günü ilçe başkanlığına teslim etmesi bekleniyor.