MHP’li Başkanla Görüştü Diye İhraç Ettiler

Haberler / Güncel

Belçika’da tek Türk kökenli belediye başkanı Emir Kır, mensubu olduğu PS (Sosyalist) Partisi disiplin kurulunun almış olduğu skandal bir kararla partisinden ihraç edildi.

Kişisel sosyal medya hesabından partisinin almış olduğu kararla ilgili olarak bir paylaşım yapan Başkan Emir Kır’a destek mesajları yağarken, alınan bu skandal karardan sonra artık konuşabilirim sözleriyle yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi ve sosyal adalet ve insanlar için çalışmaya devam edeceği açıklamasında bulundu.

Başkan Kır, yaptığı açıklamada kendisini destekleyen herkese teşekkür etmeyi unutmadı.

PEKİ NE İLE SUÇLANDI

Aralık ayı başlarında, Türkiye Belediyeler Birliği Dış İlişkiler Müdürlüğü’nün inisiyatifi ile Avrupa Parlamentosu’nu ziyaret eden 6 il belediye başkanından oluşan heyetin içinde yer alan Amasya MHP Belediye Başkanı ve Kütahya MHP Belediye başkanı Alim Işık ile görüştüğü gerekçesiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi.

Parti disiplin kuruluna savunmasını yapan Federal Milletvekili ve Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, partisinin aldığı skandal bir kararla üyesi olduğu PS (Sosyalist) Parti disiplin kurulu tarafından partiden ihraç edildi.

Emir Kır bağımsız olarak belediye Başkanlığı ve milletvekilliği görevlerine devam edecek.