15 Temmuz Demokrasi Zaferi Emirdağ Etkinliği

Haberler / Güncel

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Emirdağ Etkinliği

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 gecesindeki darbe girişiminin akamete uğratılmasının yedinci yıldönümünde milletin demokrasisine sahip çıkması şuurunun canlı tutulması amacıyla “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” çerçevesinde gerçekleşen etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Cumhuriyet Meydanı otopark alanında düzenlenen program Kaymakam Osman Bilici, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, protokol üyeleri, daire amirleri, gaziler ve vatandaşların katılımıyla, Aziz Şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Milli Birlik ve beraberlik duygularının yoğun olarak yaşandığı etkinlik programı, Sinevizyon gösterimleri, öğrenci ve öğretmenlerin okumuş olduğu şiirlerle devam etti.

İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahi dinletisi gerçekleştirildiği program Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “15 Temmuz Millete Sesleniş” konuşması canlı olarak meydanda yayınlanmasıyla devam etti.

Program tüm camilerden ve meydandan sela okunması ve İlçe Müftüsü Vahit Demiral'ın ettiği dua ile son buldu.

Kaymakam Bilici yaptığı açıklamada, “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasiye darbe teşebbüsü esnasında ve sonrasında ülkemizde yaşanan süreci değerlendirdiğimizde, Aziz Milletimiz her bir ferdiyle, tarihimizde hiçbir zaman karşılaşmadığımız şekilde Cumhuriyetimize, İstiklalimize, İstikbalimize ve Milletimizin İradesine yönelik hain terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen darbe ve ihanet teşebbüsüne karşı koyarak bugünü, hafızalara Milli Direniş Destanı olarak kazımayı başardığını ifade ederek bu vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehit ailelerimize sabır ve metanet diliyorum” dedi.

Birlik ve beraberliğin daim olmasını dileyen Belediye Başkanı Serkan Koyuncu canları pahasına vatanımızı savunan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi, kahraman gazilerimize ise şükranlarını sundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı, saat 00.13'de tüm camilerden Sela okunması ile son buldu.

  • Güncelleme: 16.07.2023 01:56
  • Okunma: 684

Yorumlar (0)Yorum Yap