Aklınız Başınıza Şimdi mi Geldi

Haberler / Yerel 2019

Aklınız Başınıza Şimdi mi Geldi

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son olarak Emirdağ'ı ziyaret eden Sezen, bazı adayların yapamayacağı hatta AK Parti’nin yaptığı projeler ile ilgili vaatlerde bulunmasını eleştirerek ‘aklınız başınıza şimdi mi geldi’ diye sordu.

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesinde saha çalışmalarına yoğunluk verdi. Başkan Sezen beraberinde milletvekili Profesör Doktor Veysel Eroğlu ile birlikte AK Parti Emirdağ Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu'ya destek olmak için Emirdağ'ı ziyaret etti.

Halk yoğun ilgi ve teveccüh gösteriyor

Emirdağ ilçesinde esnaf ziyareti yapan İl Başkanı Sezen, milletvekili Eroğlu ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu'ya gösterilen yoğun ilgi ve teveccüh gösterdiklerini dile getirdiler.

“Yapamayacağı ya da yaptığımız konularda vaat veriyorlar”

Sezen ziyaretlerde yaptığı konuşmada “Bazı adaylar çıkıyor yapamayacağı hatta yaptığımız konularda vaatler veriyor. Elinde hükümetin imkânları varken bu şehre bir şey kazandırmamış olanlar neden o zaman yapmadı da bugün çıkmış halka vaatlerde bulunuyor. Milletvekilliği TBMM’de oturma makamı mıdır? Sormazlar mı ‘aklınız başınıza şimdi mi geldi’ diye. Değerli hemşehrilerim vatandaşlarımız ‘yaparsa AK Parti yapar’ diye boşuna söylemiyor. Evet dün olduğu gibi onlar konuşur biz yaparız. Bugüne kadar şehrimize Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmedik yatırımlar yaptık. Bugün Emirdağ ilçemize 2003-2019 yılları arasında toplamda 640 milyon liralık yatırım yapıldı. Bu yatırımlar içinde orman ve sudan tutun da eğitime kadar yatırımlar var. Biz bu yatırımları cebimizden yapmadık sizlerin verdiği vergilerin karşılığında yapıldı bu yatırımlar. Bu yatırımlara dün de ihtiyacımız vardı, bugün de ama dün birileri, bunları görmezden geldi. Biz ise önce millet, önce memleket diyerek ayağınıza geldik, derdinizi dinledik ve ihtiyacınız olanların listesini çıkartıp sizin bize vermiş olduğunuz vergilerin karşılığında sizlere hizmet sunduk, sunmaya devam edeceğiz” dedi.

“Bugün o kurumun adını gençler bilmez”

Programlarda konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Değerli hemşerilerim ben sürekli yurtdışında bulundum, çok sayıda seminere katıldım. Ben oraya gittiğimde vatandaşlarım bana hep şunu dedi; Sayın Bakanım Afyonkarahisar’ın ve ilçelerinin çehresi değişti. Bunu siz sürekli içinde yaşadığınız için anlayamayabilirsiniz ama dışarıdan gelen insanlar bu değişimi o farkı çok daha iyi görüyorlar. Değerli kardeşlerim borcu olan insan el pençe divan durur ya da borcu olduğu yerden geçmek istemez. Borcu olan devletler de aynı şekilde. Eskiden IMF’ye borcumuz olduğu için 2 memur gelir ve üst düzey bir şekilde karşılanırdı. O sıradan 2 memur ‘size şu kadar para veririz ama şu yasayı yaparsınız’ diye talimat verirdi ve maalesef birçok yasada böyle çıktı, yani yabancılara boyun büktüler. Bugün o kurumun adını gençlerimiz bilmez. Çünkü artık IMF diye bir şey kalmadı. Türkiye’den sildik attık. Karşılarına Cumhurbaşkanımız çıktı dikildi ve dedi ki; ‘Sizden borç almıyoruz. Bu saatten sonra da almayacağız.’ Bu ülkede vergi gelirlerini IMF’ye harcayanlar elbette sizi görmüyor ve isteklerinizi taleplerinizi yerine getiremiyordu. Bugün bir talebi olan gelip bize bunu anlattığında yapılabilecek bir şeyse mutlaka yapıyoruz. Neden; çünkü ülkemizin kaynaklarını milletimize harcıyoruz” diye konuştu.

Hükümetsiz, Ankarasız Hizmet Olmaz
AK Parti Emirdağ Belediye Başkan Adayı Serkan Koyuncu, Seçim Koordinasyon Merkezi önünde misafirleriyle halka yaptığı konuşmada; 5 yıl hizmetsiz, durağan dönemden geçen Emirdağ için Allah nasip ederse Emirdağ için önümüzdeki 5 yıl ayaklanma yılı olacaktır. 2.5 aydır yürüttüğümüz seçim çalışmasında her zaman şuna dikkat çektim. En çok ihtiyacımız olan şey huzur! İnşallah Emirdağ'a huzur gelecek, Emirdağ'da kimse kimseyle kavga etmeyecek. Hükümetsiz, Ankarasız hizmet olmaz! Ne zaman ihtiyaç duyduysak ne zaman Emirdağ'ın sorunu varsa sayın bakanım ve milletvekillerimiz taleplerimizi hep yerine getirdi. İki aydır bakanımız, bakan yardımcılarımız, milletvekillerimiz Emirdağ'ına geliyor diyenler bilmezler mi bakanımız, bakan yardımcılarımız ve milletvekillerimiz her zaman Emirdağ'a geliyorlar yeni değil! Sayın bakanımız yılda en az iki kez Emirdağ'a geldi. Milletvekillerimiz onlarca kez geldi. Seçim kampanyasında Emirdağ'ına neler yapabiliriz, ne eksikleri var, sorunları nasıl çözeriz diye projeler üretiyoruz. Bizler diğerleri gibi şunu yapamaz, bunu yapamaz demiyoruz. Biz seçim kampanyamızda sadece ve sadece yapılacak hizmetleri konuşuyoruz. Emirdağ'da AK belediyecilikle buluşturup bu hizmetleri nasip olursa gerçekleştirmek için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz." dedi.

  • Okunma: 2904

Yorumlar (0)Yorum Yap