Başkan Kargın, Alacağı Maaşları Hazineye Bağışladı

Haberler / Güncel

Başkan Kargın, Alacağı Maaşları Hazineye Bağışladı

Emirdağ Belediyesi tarafından Gurbetçi Festivali düzenlendi. Festivalde konuşan Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, döviz kurundaki dalgalanma ve ABD'nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ülkenin zor bir süreçten geçtiğini söyledi.

Bu zor süreçte herkesin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Kargın, "Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu duruma seyirci kalmamak adına gerek kurumsal gerekse kişisel olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Belediyemizin planladığı yatırımları kriz nedeniyle ertelemeyip daha da hızlandırıyoruz. Alacağım maaşların tamamını Hazine'ye devrederek bireysel olarak üzerime düşeni yapıyorum. Gurbetçi hemşehrilerimden bu süreçte dövizlerini bozdurmalarını, erteledikleri yatırımları öne çekerek daha da hızlandırmalarını istirham ediyorum. Bu sıkıntılı günleri el ele vererek aşacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

Başkan Kargın, sosyal medya hesabında da "Tüm maaşlarım Hazine'ye. Bu millet bana 'yük değil, baş ol' demiş. Üste para mı beklenir? Alacağım maaşların tamamı devletime. Bana, devletimin bekası, milletimin duası gerek" diye paylaşımda bulundu.

 • Okunma: 2418

Yorumlar (4)Yorum Yap

 • apaci

  servet şu yaptığın yorumu bi kendin oku hiç anlamı varmı.adam maaştan ziyade bir önceki belediye başkanının yaptığı borçları ödedi ve ödüyor sende kalkmışın maaş bağışlasaydı falanda filandan bahsediyorsun.maksat karalamak değilmi ?
  adam bağışlamış işte,kim bağış yaptı.başkan Türkiyede bir ilk oldu bağış konusunda.onun için dünyaya biraz geniş bakın.herşeyi siyasi düşünmeyin derim.hayırlı günler

 • Servet

  Keşke ilk başkan seçildiğinde böyle bi şey açıklasaydı.Malum yerel seçimlere az bir zaman var , bağışlasa bağışlasa 6 ay bağışlar.

 • Atalay cetin

  Adam gibi adam zaten geldigi gunden beri maas almadiki
  Maasini SEHIT ailelerine ve fakirlere Gonderdi ALLAH senden ve senin gibi babayigitlerden razi olsun

 • Gurbetci

  Allah razı olsun bașkandan herkesin yapması gerekeni herkesden önce yapmiș.allahına gurban.herșey vatan için.