Başkanlar Bir Araya Geldi

Haberler / Güncel

Başkanlar Bir Araya Geldi

Belçika'nın başkenti Brüksel Saint Josse şehrinin Emirdağlı Belediye Başkanı ve Federal Milletvekili Emir Kır, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'yu makamında ziyaret etti. Ziyarete Emir Kır'ın belediye meclisinden Safa Akyol ve Hatice Özlücanbaz da katıldı.

Gerçekleşen ziyarette tarihsel olarak Belçika-Türk göçmenlerinin çoğunlukla Emirdağlı olduğu gerçeği, Emirdağ'ın yeni altyapısı, yeni seçilen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu tarafından planlanan yeni projeler ve iki siyasi kişiliği destekleyen Belçika ve Türkiye seçimlerinin sonuçları hakkında görüşmeler gerçekleştirildi. Her iki başkanın önümüzdeki günlerde Afyonkarahisar'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belçika Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı ve aynı zamanda Federal Milletvekili olan Emir KIR, Saint Josse Belediye Meclis Üyeleri Safa AKYOL ve Hatice ÖZLÜCANBAZ’ı Emirdağ Belediyesi’nde ağırladık. Ziyaretimizin konusu gurbetçilerimiz ve gurbetçilerimizin talepler oldu. Belçika’da hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı belediyenin bir Emirdağlı siyasi tarafından temsil edilmesinden duyduğum memnuniyeti Başkan Emir KIR’a ve yönetimine ilettim. Şahsıma hayırlı olsun dileklerini ileten gurbetteki temsilcilerimize bu nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederim." dedi.

  • Okunma: 1047

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • alp kılıç

    EMİR KIR BAŞKAN Avrupada Belçika Brükselde kendini isbatlamış hizmetleri ile sadece TÜRKLERİN EMİRDAĞLILARIN DEYİL her kesin takdir ve sevgisini hak eden BAŞKAN Türkiyedeki siyasetcilerin örnek alacağı başkan
    SERKAN KOYUNCU . BAŞKAN EMİRDAĞA donanımlı ve bilgili heyecanla hizmet için çalışıyor başarılı olacağına inanıyoruz başarıları daim olsun EMİR BAŞKANA ve SERKAN BAŞKANA ALLAH YARDIMCILARI OLSUN ...