Bölgenin En Yeni Kütüphanesi, Emirdağ'da

Haberler / Kültür Sanat

Bölgenin En Yeni Kütüphanesi, Emirdağ'da

Dünyada ve Türkiye genelinde kütüphane konusunda olumlu çağrışım oluşturmak; kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltmek Dünya ve Türkiye kütüphaneciliğindeki önemli gelişmeleri paylaşmak üzere 1964 yılından bu yana her yıl mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta yurt çapında ‘’Kütüphane Haftası’’ olarak kutlanmaktadır.

Emirdağ İlçe Halk Kütüphanemizde bu yıl 59. Kütüphane Haftası, ‘’Kütüphane İyileştirir’’ temasıyla ilk defa yapılması hasebiyle coşkulu bir şekilde kutlanan etkinliğe Kaymakam Osman Bilici, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, kurum amirleri, öğretmenleri ile anasınıfı ve ilkokul olmak üzere öğrenciler katılım sağladı.
Kütüphane etkinliğinin amacı olarak bir yıl boyunca kitap okuyup dereceye giren; çocuklar, gençler ve yetişkinler kategorisi olmak üzere en çok kitap okuyan ilk 3 giren kullanıcılarımıza derecesine göre kitap, kitap kurdu belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Kütüphane Haftası kapsamında yapılan bu etkinliğin amacı İlimizde bulunan diğer kütüphanelere de örnek olması amacıyla değerli kullanıcılarımızın bilgi birikimini artırmak, kültürel etkileşimi sağlamak ve kitap okumaya teşvik etmek olduğunu belirten Kaymakam Bilici, ilçemizde bu ve buna benzer etkinlikleri artırmak ve teşvik etmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti.
Kaymakam Bilici, etkinlik kapsamında başta kütüphane görevlileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Serkan Koyuncu bilgili toplum olmanın önemine dikkat çekerek; “Bilgi güç demektir. Bilgili insan da güçlüdür, ne yapacağını bilir. Bizler sizleri en iyi şekilde yetiştirmek zorundayız. O nedenle kitap okumayı asla ihmal etmeyin, yaşınıza eğitim durumunuza göre kitaplar okuyun. Bunun size hep faydası olur, sizi yetiştirir ve daha güçlü kılar. Güçlü insan da her şeyle baş etmesini bilir. Güçlü bir toplum haline gelirsek dünya ile rekabet edebiliriz." ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda Kaymakam Bilici, kütüphane görevlisi Mehmet Hafız Erdem’den İlçe Halk Kütüphanesi olarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alarak kütüphaneler haftasını kutlamayı ihmal etmedi.

  • Okunma: 799

Yorumlar (0)Yorum Yap