Brüksel'de İskender 12 Türk Lirası

Haberler / Güncel

Brüksel'de İskender 12 Türk Lirası

Türk asıllı Belçika vatandaşı Seyfettin Erdem, Türkiye'nin yanında olduğunu gösterebilmek adına işlettiği lokantada Türk lirası ile satış yapıyor.

Başkent Brüksel'deki Josaphat caddesinde lokanta işleten Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk lirasına destek vermek amacıyla lokantasında kampanya başlattığını anlattı.

Erdem, "Ülkemin yanında olduğumu gösterebilmek ve insanlara ilham olabilmek için böyle bir uygulama başlattım. Bu dükkanda 1 avro 1 TL değerindedir. Mesela iskenderi 12 avroya satıyorum ancak Türkiye'de dövizin ateşi düşene kadar 12 TL'ye satacağım." diye konuştu.

Türkiye'ye yönelik ekonomik girişimlere ilişkin Erdem, "Şu anda vatanıma gidip silahla savaşma durumum yok çünkü ekonomik bir savaş söz konusu. Ekonomik savaşta bir Türk askeri olarak ne yapabilirsem şu anda onu yapıyorum. Madem ekonomik savaş var ben de ekonomik olarak savaşıyorum." ifadelerini kullandı.

Belçika'da Türkler tarafından takdir edildiğini aktaran Erdem, diğer vatandaşlara da benzer uygulamalara başlamaları çağrısında bulundu.

  • Okunma: 3269

Yorumlar (2)Yorum Yap

  • Levent

    Bu memleket senin gibi dusunenler yuzunden dunyanin oyuncagi oldu yurt disinda lira arayacak kadar akil iste senin yerinde olsam turkiyede donerci acip memlekete faydali olmaya calisirim allah akil versin cok ulkeye faydali olmak istiyorsan dukkanini sat parayi liraya cevir oradada insanlari provake yapma

  • Fatih

    Yanlış bir yaklaşım değil mi bu? Bir düşünün. yurtdısında bize döviz kazandıracak bir eyleme yapması gerekirken döner başına 10 euro kaybı var. ülkedeki döviz arz talep dengesine ne gibi bir katkısı var anlamıs değilim. akıldan uzak bir eylemi popilizmle milliyetçiliğe evirmiş resmen