Büyükerşen, Barış Can'a Destek İçin Geldi

Haberler / Yerel 2019

Büyükerşen, Barış Can'a Destek İçin Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can, seçime günler kala partisinin ağır toplarını Emirdağ'da ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel'i coşkulu ağırlamasının ardından 18 Mart günü de Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen'i ağırladı.

Emirdağ Girne Caddesinde bulunan CHP Seçim Bürosu önünde gerçekleşen toplantıya CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP Afyonkarahisar ve Eskişehir İl Başkanlıkları, CHP Emirdağ İlçe Başkanlığı ve partililer katılım sağladı. Program İstiklal Marşı ve dualarla başladı. Daha sonra kürsüye CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal gelerek, Emirdağ'a Barış Memlekete Can gelecek ve Emirdağ'da derman belediyecilğini kazanacağız. Emirdağ'da Barış Can'ın sözü, bizim sözümüzdür, diyerek tam destek verdiklerini dile getirdi.

Kürsüye gelen CHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Barış Can ise; "31 Mart gecesi yetkiyi halkımızdan aldığımızda, yapacağımız çalışmalarla Emirdağı göç vermekten kurtuluş adımlarının atıldığı, eskisi gibi üretmeye başlandığı; tarlasında çiftçisi, organizede işçisi, sokaklarında asfaltı, hastanesinde doktoru, eğitimde kalitesi, şeffaf bir yönetimin olduğu, insanların şundan bundan diye farklı muameleye tabi tutulmadığı, hafta sonları ve boş vakitlerin geçirileceği sosyal donatı alanlarının olduğu, insanımızın dışarı gitmek yerine Emirdağ da kaldığını ve yaşadığı yerde mutlu olacağını şimdiden hayal ediyorum ve görüyorum. Bu boş bir hayal değil, benim kendime koyduğum hedeftir. Benim bu hedefleri koyma nedenim de, sayın Yılmaz Büyükerşen hocamdır. Anadolunun bir köşesinde bizim yanıbaşımızda ve herkesin gurur duyduğu bir Eskişehir yaratarak; Kutup yıldızı gibi önümüzü aydınlatmaktadır. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum ve bizlerden de gerekli bilgi, proje desteğini esirgemeyeceğine inanıyorum. Sayın hocamla Atatürk'ün yolunda ve CHP de halka hizmet verecek olmaktan da gurur ve onur duyuyorum. " dedi.

Son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen geldi ve Emirdağ'a yıllardır gelmediğini uzun zamandan sonra Emirdağ'ı çok değiştiğini fark ettiğini söyledi. Eskişehir'de yaptıklarını ve yapacaklarından bahseden Büyükerşen; Emirdağ Eskişehirdir, Eskişehir Emirdağ'dır, diyerek Emirdağ'da Barış Can'a her zaman destek olacaklarını dile getirdi.

Programın ardından Girne Caddesinden Cumhuriyet Meydanına ve Uzun Çarşıya kol kola bir yürüyüş düzenlendi. Program sona erdi.

Fotoğraflar

  • Okunma: 2539

Yorumlar (0)Yorum Yap