Çaydere Temizliği Başladı

Haberler / Güncel

Çaydere Temizliği Başladı

Emirdağ ilçesinin içerisinden geçen "Çay Dere"de Emirdağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlik çalışması başlatıldı.

Belirli dönemlerde bakıma alınarak temizliği yapılan Çay Dere'nin, yaklaşan kış mevsimi öncesinde gerekli bakım ve temizliği yapılarak önlemler alındı. Emirdağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan temizlik çalışmaları kapsamında moloz, kurumuş ve kırılmış dal parçaları, kumlar, miller ve benzeri maddelerin zamanla dere yataklarında birikmesi sonucu oluşan koku ve böceklenmelere neden olan yığınlar, kış şartlarında olumsuz etki yapmaması için ortadan kaldırıldı. Bunun yanı sıra dere kenarlarına atılmış olan moloz ve benzeri atıklar temizlenirken, iş makineleri ile de derelerin içinde ki kum yığınları kaldırıldı.

Kış mevsimi öncesinde gerekli önlemler alındı
Emirdağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yaptıkları açıklamada, kış mevsimi öncesinde ilçe içerisinde bulunan derenin atıklardan ve çöplerden temizlenmesi için çalışma başlattıklarını, kış mevsiminde Çay Dere'de herhangi bir sorun yaşanmaması için çalışmaların devam edeceğini belirttiler.

  • Okunma: 980

Yorumlar (2)Yorum Yap

  • Kemal

    Çok şükür son 3 ay değil de ilk 3 ay çalışmaya başlayan Belediye Başkanı gördü bu gözler.Önceki resmen memleketin 4 yılını yedi bitirdi. Şöyle bir bakıyorum da ne yapılmış Emirdağ'a ? asfalt mı yapılmış ? yol mu ? parke mi ? temizlik mi ? Sadece son bir kaç ay kala gösteriş için orda , burda temel atıyordu. Hani kardeşim memlekette ne var ? Sosyal açıdan çocukların gençlerin etkinlik yapabileceği ne var ? Serkan başkandan ricam gençler artık gitmesin. Gençlere imkan verin.

  • Hamza

    Cayderenin asil altini betondan temizleyin alti kum olacak ordan emilen su yandaki evlerin kuyusuna gidecek o su yeri geliyor tertemiz icilecekk su oluyor