Deva Partisi Emirdağ Kongresi Gerçekleştirildi

Haberler / Siyaset

Deva Partisi Emirdağ Kongresi Gerçekleştirildi

DEVA Partisi Afyonkarahisar Emirdağ ilçe Başkanlığı 1. Olağan Seçimli İlçe kongresi cumartesi günü Emirdağ İlçesi’nde gerçekleştirildi.

Kongre divanı, Selçuk Altıntuğ’un başkanlığında Merter Gönen, Ahmet Çakar, Turgut Fehmi Tunçay’dan oluşturuldu. Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasından sonra, faaliyet raporu, Gelir Gider raporlarının okunması ile Yönetim Kurulu ayrı ayrı ibra edildi.

Kongrede İlçe Başkanı Adayı Av. Ahmet Hasmercan yaptığı konuşmada,

DEVA Partisinin bir kadro hareketi olduğunu, Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisinin mensubu olmaktan gurur duyduğunu, bu onurlu göreve laik gören gerek Genel Merkez Yöneticileri Gerekse il Başkanlığı Yöneticilerinin ve değerli hazirunun desteği ile inşallah Emirdağ ilçemizde hızlı bir şekilde teşkilatlanmalarımızı tamamlayarak köy köy mahalle mahalle gece gündüz demeden çalışacaklarını DEVA Kadrolarımın az zamanda çok fazla işlere imza atacaklarını sözlerine ekledi.

Kongrede konuşma yapan İl Başkanı Kadir Daylık;

“Emirdağ ilçesinin sorunlarını biliyoruz, tarım ve hayvancılıkta yüksek girdilerle geçimini sağlayan çiftçilerimizin büyük çoğunluğunun göç etmek durumunda kaldığını, yaylalarda sürdürülen altın arama faaliyetlerinin etkileri ile çevre ve su kaynaklarını olumsuz etkilerinin yaşandığını biliyoruz, Emirdağ ilçemizin önemli geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılık olduğunu biliyoruz. İktidara geldiğimizde inşallah bu sorunların DEVA sı olacağız. Seçimlerden hemen sonra ilk 90 gün ve 360 günde neler yapacağımızı konusunda eylem planlarımızı tek tek açıklamaya devam ediyoruz. İlk açıkladığımız eylem planı Tarım ve Hayvancılık üzerine oldu incelemenizi ve takip etmenizi sizlerden rica ediyorum. Türkiye’de Tarımın DEVA sı olacağımızı buradan sizlere taahhüt ediyoruz”. Diyerek sözlerini tamamladı.

Tek aday olarak DEVA Partisi Afyonkarahisar Emirdağ ilçe Başkanlığına Av. Ahmet HASMERCAN ve ekibi seçildi.

  • Okunma: 1784

Yorumlar (0)Yorum Yap