Devlet İşte Burada

Haberler / Güncel

Devlet İşte Burada

Emirdağ-Ankara yolu güzergahında kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan yolcu otobüsü Emirdağ Kaymakamlığı ve Emirdağ Belediyesi ekiplerince kurtarıldı.

Kar yağışının etkili olduğu Emirdağ’da, Emirdağ - Ankara karakolundan gelen çağrı üzerine harekete geçen Emirdağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Topdere Mevkiinde mahsur kalan yolcu otobüsündeki vatandaşları ve araçları kurtararak yolu ulaşıma açtı.

Emirdağ Belediyesi’nce araçta bulunan yolculara sıcak yemek ve battaniye dağıtımı yapıldı. Daha sonrasında yolcular Emirdağ’da misafir edilirken ve yolcu otobüsü güvenli bir bölgeye alındı.

Kurtarma çalışmasıyla ilgili konuşan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Saat gecenin 12.00'si Emirdağ Topdere Mevkiinde 40 yolcusu bulunan otobüs yolda kalmış, yolcular üşümesin, çocukları hasta olmasın diye Emirdağ Kaymakamı, Emirdağ Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, Bölge Trafik Müdürü, Kaymakamlık Vakıf Müdürü ve tüm birimlerin personelleri, ellerinde sıcak yemekler, içecekler, battaniyeler ile hazır kıta otobüsün başında bekleyip, yemek dağıtıyorlar.
Yolcuları misafir edilip ve araç güvenli bir alana götürülüyor.
Devlet işte burada, vatandaşının en ihtiyaç duyduğu anda yanında!
Devletimiz ebediyen varolsun."ifadelerini kullandı.

Kurtarma çalışmalarına Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ İlçe Jandarma Komutanlığı, Emirdağ Bölge Trafik Müdürlüğü ve ekipleri katıldı.

  • Okunma: 1310

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • alp kılıç

    Tebrikler devlet her yerde vatandaşının yanında olmalı Emirdağ Bürokrasini kutluyorum