Eğitim-Öğretime Adayazı’nda Merhaba Denildi

Haberler / Güncel

Eğitim-Öğretime Adayazı’nda Merhaba Denildi

Kaymakam Bilici, Yeni Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ziyaretini Adayazı İlköğretim Okulu’ na Gerçekleştirdi

Kaymakam Osman Bilici, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının ilk ziyaretini, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Serdar Beyli ve Takir Teke, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Yunus Tosun ile birlikte Adayazı İlköğretim Okulun’ a gerçekleştirdi.

Okul idaresi tarafından karşılandıktan sonra, Şube Müdürü Serdar Beyli ve Okul Müdürü Nihat Çildir’ den okul ile bilgileri aldıktan sonra okulda incelemelerde bulunan Kaymakam Bilici, daha sonra sınıfları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti.

Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Bilici, gelişmiş ülkelerin başarılarındaki en önemli unsurlardan birinin de güçlü eğitim sistemleri olduğunu belirterek “Gelecek hedeflerimize bizleri taşıyacak olan, geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu bağlamda öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Bu vesileyle öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum.” dedi.

Daha sonra öğrencilerle birlikte, okul bahçesine fidan diken Kaymakam Bilici, çevreye ve doğaya duyarlı bir geleceğin inşası için çocuklara erken yaşlarda ağaç sevgisinin aşılanmasının gerektiğini vurguladı.

Kaymakam Bilici, sözlerine şu şekilde devam etti: “Yeni yetişen nesilde ağaç sevgisi ne kadar iyi oturursa geleceğimiz de o kadar huzurlu ve aydınlık olur. Önemli olan çocuklara ağaç sevgisini aşılamaktır. Çünkü geleceğimiz onlara emanet. Öğrencilerimizle beraber fidan dikmek ayrı bir mutluluk arz ediyor. Daha temiz bir hava, daha yeşil bir dünya için her öğrencinin okuduğu okulda dikili bir ağacı bulunsun istiyoruz. Öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak ve bu etkinliği onlarla birlikte yapmak çok güzel bir duygu" dedi.

  • Okunma: 297

Yorumlar (0)Yorum Yap