Emirdağ Belediyesi Gençlik Meclisi Kuruldu

Haberler / Eğitim

Emirdağ Belediyesi Gençlik Meclisi Kuruldu

Emirdağ Belediyesi Gençlik Meclisi seçimi gerçekleştirildi. Emirdağ Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Belediye Başkan Yardımcısı Vecdi Yörük, Emirdağ ilçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Emirdağ METEM, Gülsüm Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Metin Zülbiye Sarı Anadolu Lisesi, Emirdağ Anadolu Lisesi, Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi, Emirdağ Aziziye Anadolu Lisesi’nden 3’er öğrencinin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Koyuncu; Emirdağ’ı hep birlikte yöneteceğiz vurgusu yaparak, gençlerin görüşlerine önem verdiklerini, Emirdağ’da yaşayan tüm gençler adına toplantıya katılan gençlerin isteklerini yerine getirmeye çalışacaklarını ifade etti.14-16 yaş arası lise öğrencilerinden oluşan gençleri bir bir dinleyen Koyuncu gençlerin ilerideki hayallerini de bir bir sorarak görüş alış-verişinde bulundu.

Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Emeksiz ise gençlerin önemine vurgu yaparak taleplerini dile getirmelerini istedi. Toplantı sonunda ise; Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Komisyonu, Kültür ve Sosyal Etkinlikler Komisyonu, Kitaplık Komisyonu, Spor Komisyonu, Basın ve Yayın Komisyon, Çevre ve Sağlık Komisyonları belirlendi.

Emirdağ Belediyesi salonunda yapılan toplantıda Gençlik Meclisi Başkanlığına Aziziye Anadolu lisesi Öğrencisi Gökdeniz Biçer Yardımcılığına ise Anadolu Lisesi Öğrencısi Metin Zülbiye Sarı Anadolu lisesi Öğrencisi Sudem Karaca ve Melisa Aytekin seçildi. 1.Katibi Gülsüm Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’den Emre Uçar 2.Katibi Mtal Lisesinden Rüştü Efe Özdemir seçildi

  • Okunma: 2080

Yorumlar (0)Yorum Yap