Emirdağ Eğitimine Avrupa Birliği Desteği

Haberler / Eğitim

Emirdağ Eğitimine Avrupa Birliği Desteği

Kaymakam Bilici, Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen 'Okullaşma Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi' (ODAP) kapsamında, ülkemizdeki 50 pilot okuldan biri olan İlçemiz Metin Zülbiye Sarı Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, proje dahilinde öğrencilerin okula bağlılığı ve motivasyonunu artırmak için hizmete sunulan 'ODAP Okul Proje Etkinlikleri Atölyelerini' inceledi.

Proje kapsamında, öğrencilerin okula olan bağlılığının artırmak amacıyla planlanan çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği atölyeleri gezerek incelemelerde bulunan Kaymakam Bilici, Bakanlık ODAP Proje Koordinatörü Mehtap Tanrıverdi ve Okul Müdürü Metin Tuncay'dan proje hakkında bilgiler aldı.

Atölyelerin incelenmesi akabinde katılımcılara çeşitli ikramların sunulduğu motivasyon yemeğine de katılan Kaymakam Bilici: " Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülen bu Proje, öğrencilerimizin okullara olan bağlılığını artırarak; onlara okulların yalnızca akademik eğitimlerin verildiği yerler değil, aynı zamanda pek çok sosyal etkinliklerin de yapabileceği ve hoşça vakit geçirmelerine olanak sağlayan yerler olduğunu göstermesi yönünden bu projeyi oldukça anlamlı buluyoruz. Bu anlamlı projenin ilçemizde de uygulamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinliğe Kaymakam Bilici'nin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, Milli Eğitim Bakanlığı ODAP Proje Koordinatörü Mehtap Tanrıverdi, ilçemizdeki eğitim kurumları yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler de hazır bulundu.

  • Okunma: 568

Yorumlar (0)Yorum Yap