Emirdağ Sebze Pazarı Her Pazar Sonrası Yıkanıyor

Haberler / Güncel

Emirdağ Sebze Pazarı Her Pazar Sonrası Yıkanıyor

Emirdağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşlarımızın daha rahat ve temiz ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için her hafta kurulan Salı Pazarı sonrası pazar alanında temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Temizlik çalışmaları esnasında Belediye ekipleri öncelikle alanda bulunan kaba çöpleri topluyor. Ardından çöp araçlarıyla pazar yerindeki tüm atıklar alınırken, kötü kokunun önüne geçmek için mazgallar da temizleniyor. Sonrasında İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler pazar alanını yıkadı.

İlçe genelinde temizlik çalışmalarının ara vermeden devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; “Daha temiz ve daha yaşanılabilir bir Emirdağ için ekiplerimiz haftanın her günü azim ve gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Özveriyle çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bilindiği gibi ilçemizde haftada bir kurulan Salı Pazarı, Salı günleri binlerce insanı buluşturuyor. Emirdağ yoğurdundan, peynirine kadar birçok ürünün satışa sunulduğu Salı Pazarı’na çevre il ve ilçelerden de vatandaşlar geliyor. Salı Pazarı’nın her hafta temizlendiğini öğrenen vatandaşlar ise uygulamadan memnun.

  • Okunma: 1133

Yorumlar (0)Yorum Yap