Emirdağ’da Esnaf Buluşması Gerçekleşti

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Esnaf Buluşması Gerçekleşti

Kaymakam Osman Bilici, Emirdağ esnaflarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Kaymakam Bilici’ nin yanı sıra Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Kaymakam Refiki Feyzanur Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve esnaflar katılım sağladı.

Emirdağ’a yapılan yatırımların konuşulduğu akşamda Kaymakam Bilici, Emirdağ’a göreve geldiği ilk günden bu yana, eğitimden spora birçok alanda yatırımlar yapıldığını, projeler hazırlandığını ve halen bekleyen yatırımların olduğunu belirtti.

Emirdağ’ da esnaf, vatandaş ve kamu arasında birlik ve beraberliği sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Bilici, ancak hep birlikte ortak düşünce ve gayeyle hareket edilirse Emirdağ’ ı ileri seviyelere taşıyabileceklerini belirtti.

Kaymakam Bilici, eğitim alanında Emirdağ’ a 2 tane proje okulu kazandırıldığını ve bu yıl itibariyle puanla öğrenci alındığını ve birçok öğrencinin ilçe dışından tercih yaparak yerleştiklerini ve bu sayede eğitimde başarının artacağını belirtti.

Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütülebilmesi ve kadınların iş gücüne katılımlarının sağlanması için Kadın Kültür Evi’ nin açıldığını ve Kadın Kooperatifi kurulduğunu belirten Kaymakam Bilici, Emirdağ Kadın Kooperatifinin beklenenin üzerinde bir başarı yakalayarak artık bir marka olduğunu söyledi.

Kaymakam Bilici, sporun her alanında yatırımların olduğunu ve bekleyen projeler olduğunu, ilçemizin markası Emirdağsporun maçlarını oynayacağı Emirdağ Şehir Stadyumunun yenilendiğini, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapımının devam ettiğini, Kapalı Spor Salonu’ nun ihale sürecinde olduğunu ve en son Bayan Voleybol Takımının kurulduğunu belirtti.

Her türlü sporun toplumda birlik ve beraberliği pekiştirdiğini, sporun bir insanın her durumda farklı olmasını sağladığını ve sporun bir milletin gençlerinin o ülkeyi ayakta tutmasını sağladığını söyleyen Kaymakam Bilici, sporu ve sporcuyu her zaman desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Ayrıca esnafların da her zaman yanında olduğunu belirten Kaymakam Bilici, programa katıldıkları için kendilerine teşekkür etti.

Esnaflar da göreve başladığı ilk günden bu yana büyük bir azimle Emirdağ için çalışan Kaymakam Osman Bilici’ye teşekkürlerini ilettiler.

  • Okunma: 1095

Yorumlar (0)Yorum Yap