Emirdağ’da Kaç Vaka Görüldü?

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Kaç Vaka Görüldü?

Afyonkarahisar’da şu ana kadar toplam 4 bin 699 test yapıldı. Koronavirüs salgını ile ilişkili yatan hasta sayısı toplam 72’ye çıktı. Son açıklanan sayılara göre 24 sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığı bildirildi. Bu sayı daha önce 23 olarak açıklanmıştı. İlde pozitif hasta sayısı 136, toplam pozitif vaka sayısı ise 266 kişi oldu.
Afyonkarahisar’da koronavirüs salgını dolayısıyla taburcu edilen ve tedavisi evde devam ederek izlenen pozitif vaka sayısı 116 kişi bulunuyor.

Afyonkarahisar’da Toplam pozitif vaka sayısı 266 olurken, vakaların dağılımı ise şöyle oldu.

Afyonkarahisar’da en çok vaka merkez ilçede bulunuyor.Merkez ilçeyi ikinci sırada Bolvadin ve üçüncü sırada Sandıklı izliyor.Dördüncü sırayı ise giriş çıkış kontrolü yapılan Kızılören ilçesi alıyor.Beşinci sıradaki Emirdağ’ı, Şuhut 8 vaka ile altıncı sırada takip ediyor.

Diğer ilçelerdeki vaka sayıları da şöyle oldu;Başmakçı 4, Bayat 1, Çobanlar 3, Dazkırı 1, Dinar 2, Evciler 1, Hocalar 3, İhsaniye 6, İscehisar 5, Sinanpaşa 3, Sultandağ 1, kişi olarak açıklandı.
Afyonkarahisar’ın koronavirüs ile mücadelesinin iyi bir düzeyde olduğunu belirten yetkililer, vatandaşları son günlerde artan vakalar için uyardı. Maske ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.

  • Okunma: 3143

Yorumlar (0)Yorum Yap