Emirdağ’da Muhtarlara Hizmetiçi Eğitim

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Muhtarlara Hizmetiçi Eğitim

Köy ve Mahalle Muhtarlarına Hizmet İçi Eğitim Semineri, Kaymakam Osman Bilici’ nin katılımıyla düzenlendi. Emirdağ Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa Kaymakam Bilici’ nin yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Teberci, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın devamında konuşan Kaymakam Osman Bilici, “Her zaman yeni düzenlemeler ve yeni gelişmeler oluyor. Özellikle kendi görev alanımızı ilgilendiren düzenlemeleri mutlaka takip etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bu eğitimin hepiniz için faydalı olacağını düşünüyorum. İnşallah sizlerin de memnun kalacağı bir eğitim olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kaymakam Osman Bilici, sözlerinin devamında pandemi sürecine de değinerek, “Aşılamada büyük bir oranı yakaladık. Ancak tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Bu mücadelede bir başarı varsa hepimizin başarısı, bir başarısızlık varsa da hepimizin başarısızlığı. Çünkü bu mücadele, ancak hep beraber mücadele edildiğinde sonuç alınabilecek bir mücadele. Şu anda virüs maalesef tekrar yayılmaya devam ediyor. Bu nedenle siz muhtarlarımızdan kendi mahallelerinizde aşı olmayan vatandaşlarımızı aşı olmaya ikna etmenizi istiyorum. Bunun, en başta kendi sağlığı, en yakınındakilerin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı için çok gerekli olduğunu mutlaka anlatmalısınız. Ayrıca, normalleşme sürecinde maske takma zorunluluğu kalkmış gibi bir algı oluştu. Maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek zorundayız, bu tedbirler devam ediyor. Özellikle maske takılması bu virüsten korunmak anlamında çok önemli. En etkili ve en güçlü mücadele, tedbirlere hassasiyetle uymaya devam etmek ve aşı olmaktır.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında yangınlardan söz eden Kaymakam Bilici, tedbirli olma konusunda da elimizden gelen gayreti göstermemiz gerektiğini vurgulayarak, “Özellikle köy muhtarlarımızın alanına hâkim olmasını, yabancıların giriş çıkışına dikkat etmesini, özellikle yangın çıkabilecek noktalar konusunda hassas davranmalarının çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Kaymakam Osman Bilici, sözlerinin devamında muhtarların mahalle ve köylerinde yardıma muhtaç vatandaşlarımız varsa, bu konuda bilgi vermelerini de isteyerek, “Çaresiz ve kimsesiz bir vatandaşımızı öyle bırakamayız, ona duyarsız kalamayız. Böyle bir durum olduğunda siz muhtarlarımız bizi haberdar etmelisiniz. Vatandaşımıza Allah’ın izniyle sahip çıkarız, kimseyi çaresiz bırakmayız.” diye konuştu.

İlçemizde yaşanan hırsızlık olaylarına da değinen Kaymakam Bilici, köylerimizde kamera sistemine geçilmesinin hızlanması, mevcut kameralarında aktif kayıt yapıyor hale getirilmesini istediğini belirtti. Bu şekilde olduğu takdirde, suçluların yakalanmasının daha kolay olacağı ve suç oranlarının düşeceğini belirtti.

Kaymakam Bilici, sözlerinin son bölümünde Karadeniz’de yaşanan sel felaketinden söz ederek, “Karadeniz’de çok büyük bir sel felaketi yaşandı. Mağduriyet var. Elimizden geldiğince, bütün imkânlarımızla elimizi uzatmamız lazım. Gün birlik günü, destek olma günü, desteklerinizi esirgemeyin.” dedi.

Kaymakam Bilici, hizmet içi eğitim seminerinin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Kaymakam Bilici’ nin konuşmasının ardından hizmet içi eğitim semineri İlçe Yazı İşleri Müdürü Ahmet Ertopcu ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Mehmet Teberci’ nin konuşmaları ile başladı.

  • Okunma: 412

Yorumlar (0)Yorum Yap