Emirdağ’da Muhtarlara Hizmetiçi Eğitim

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Muhtarlara Hizmetiçi Eğitim

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde yeni veya yeniden seçilen Mahalle ve Köy Muhtarlarımızın muhtarlık müessesesi ile görev, yetki ve sorumluluklarını daha kapsamlı bir şekilde kavrayabilmeleri; kamu hizmetlerini etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunabilmeleri, mahallenin/köyün ihtiyaçlarını en kısa sürede yetkili/ilgili birimlere ileterek koordinasyon içinde olabilmelerini temin amacıyla 14.05.2024 Salı günü KYK Konferans Salonu'nda Hizmet İçi Eğitim Programı düzenlendi.

Eğitimler kapsamında ilk olarak İlçe Nüfus Müdürü Harun Demirsoy ve İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü Şef Vekili Abdilkadir Köylü tarafından muhtarlara, muhtarlık müessesesi ve muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları, Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) ve Muhtar Bilgi Sistemi (MUHBİS) kullanımları hakkında eğitim verildi. Sonrasında İlçe Tapu Müdürü Mecit Kaya tarafından Webtapu ve tapu işlemleri hakkında eğitim verilirken akabinde İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Dr. Sait Çolaker tarafından Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı hakkında bilgi verildi.

Eğitimlerde son olarak İl Özel İdaresi Müdürlüğü personellerinden Çevre Yüksek Mühendisi Denizer Demirkol tarafından İçme Suyu ve Kanalizasyon Sistemlerinin İşletilmesi hakkında eğitim verilirken; tüm muhtarlardan talep, görüş ve önerileri alınarak toplantı sonlandırıldı.

  • Okunma: 426

Yorumlar (0)Yorum Yap