Emirdağ’da Vaka Yok Ama...

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Vaka Yok Ama...

Tüm dünyayı diken üstünde tutan koronavirüs salgını, Afyonkarahisar'da da etkisini artırdı. Afyonkarahisar'daki hastanelerde yatan ve en az 1 testi pozitif çıkmış hastalar ile koronavirüs salgını ile ilişkili yatan hastaların sayısı da netleşmeye başladı.

Buna göre hastanede yatan ve en az 1 testi pozitif çıkmış toplam hasta sayısı 40. 40 hastanın hastanelere göre dağılımı şu şekilde: Afyonkarahisar Devlet Hastanesi 4, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 7, PARKHAYAT Afyon Hastanesi 3, Dinar Devlet Hastanesi 1, Bolvadin Devlet Hastanesi 3, Sandıklı Devlet Hastanesi 21, Şuhut Devlet Hastanesi 1.

Koronavirüs salgını ile ilişkili yatan hasta sayısı toplam 145. 145 hastanın hastanelere dağılımı ise şu şekilde: Afyonkarahisar Devlet Hastanesi 28, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) 29, PARKHAYAT Afyon Hastanesi 13, Afyon Özel Fuar Hastanesi 5, Dinar Devlet Hastanesi 5, Bolvadin Devlet Hastanesi 7, Emirdağ Devlet Hastanesi 3, Sandıklı Devlet Hastanesi 45, Şuhut Devlet Hastanesi 10.

Afyonkarahisar’da koronavirüs salgını dolayısıyla evde takip edilen hasta sayısı 14, taburcu olan hasta sayısı 7, vefat eden hasta sayısı 1, evde gözetim altında tutulan kişi sayısı bin 773, Afyonkarahisar’dan gönderilen numune sayısı 879, Afyonkarahisar’da yatan hasta sayısı ise 65.

Koronavirüs salgını nedeniye Afyonkarahisar’da bugüne kadarki toplam pozitif vaka sayısı 73. 73 vakanın dağılımı ise şu şekilde: Merkez 35, Başmakçı 2, Bayat 1, Bolvadin 4, Çobanlar 2, Dinar 2, Hocalar 3, Kızılören 12, Sandıklı 6, Şuhut 6.>Haberkurye.com

  • Okunma: 4602

Yorumlar (0)Yorum Yap