Emirdağ’dan Afyon’a Turizm Gezisi

Haberler / Güncel

Emirdağ’dan Afyon’a Turizm Gezisi

Anadolu’nun en çok ilçesi olan illeri arasında olan Afyonkarahisar, ilçeleri kenetlenerek büyüme modeline geçiyor. Tüm vilayeti bir bütün olarak ele alan çalışmalar, ilk meyvesini hafta sonu verecek. Emirdağ’ndan 100 öğrenci AFJET Afyonspor maçını izleyecek, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezecek.

Afyonkarahisar, ilçeleri ile birlikte hareket ederek yeni bir gelişim ve tanıtım modeli ortaya koyacak; bu yönüyle Türkiye’ye örnek olacak. Bütün ilçelerdeki gençlerle kaynaşmayı amaçlayan çalışmalar kapsamında Emirdağ’dan 100 lise öğrencisi, Zafer Meydanı, Utku Anıtı, Karahisar Kalesi, Tarihi Camiler, Tarihi Konaklar, Kültür ve Sanat Evi, Afyon Kocatepe Üniversitesi İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi, turizmin yeni merkezi Ayazini, Avdalaz Kalesi, Göhnüş Vadisi, Aslantaş, Yılantaş, Maltaş’ı gezecek.
Öğrenciler, daha sonra Kocatepe Spor Kompleksi Zafer Stadı’nda AFJET Afyonspor maçını izleyecek.

Bu geziyi Emirdağ kaymakamlığı ve Emirdağ belediyesi organize ediyor. Benzer gezilerin bundan sonra da devam edeceği, Afyonkarahisar’ın Afyonkarahisarlılara tanıtılarak, yeni bir sayfa açılaçağı belirtiliyor.

  • Okunma: 645

Yorumlar (0)Yorum Yap