Emirdağ'ın Parlayan Yıldızı:EKDAD

Haberler / Güncel

Emirdağ'ın Parlayan Yıldızı:EKDAD

Emirdağ Kalkındırma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) son yıllarda yaptığı iyilik hareketiyle gönüllere girmeye devam ediyor. Emirdağ'ın son yıllardaki parlayan yıldızı olan EKDAD, yardımseverlerin desteğiyle engelliler için yaptırdığı binada son aşamaya doğru ilerliyor.

EKDAD Başkanı Metin Akın; "Emirdağ'daki yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahiplerine kol kanat geriyoruz. Yaşlılara yemek projemizin ardından yardımseverlerin desteğiyle engellilere yakışacak bir bina yaptık. Önümüzdeki günlerde birinci katını açacağız ve engellilerin ilçedeki problemlerine çare olacağız. Diğer katların ince işçiliğinde son aşamalara gelirken; ahşap işleri, kapı işleri ve asansör takılmasının ardından örnek bir binayı hizmete sunacağız. EKDAD, önümüzdeki dönemlerde kendi söküğünü kendi diker hale gelene kadar mücadele edeceğiz. Avrupa'da dostlarımızla bir teşkilatlanma içerisine girdik. Teşkilatlanmadaki isimlerimiz şu şekilde oldu:

Belçika-Brüksel;Orhan Sağlam, İhsan Aktaş, Necati Şevik, Osman Duran, Halit Kavak, Hakiki Kabakçı, Şükrü Sağlam, Cemil Doğan ve Serpil Urfalı.
Belçika-Gent; İsmail Şıracı, Fakı Edeer, Ece Çelikler, Eray Çiftçi, İlyas Tayfur Sarı.
Belçika-Namur; Nasuh Halaç, Devrim Özkan.
Fransa; Ali Rıza Kara, Abdilkadir Tuncay, Turgut Buzlu, Abdil Aktan.
Danimarka; Özet Okutan.
İsviçre; Emin Erkart, Adnan Erkart, Esat Çivrilli.
Almanya; Adem Akgün, Turan Çil.
Hollanda; Osman Çeşmeli, Volkan İriçağıl.

İleriki günlerde teşkilatlanma çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Emirdağ'daki iyilik hareketi büyüyecektir." dedi.

  • Okunma: 1612

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • yücel demircigediği

    hocam başarılarının devamını dilerim