Emirdağlı Kuş, Seçim Ziyaretlerine Devam Ediyor

Haberler / Genel 2015

Emirdağlı Kuş, Seçim Ziyaretlerine Devam Ediyor

Milli İttifak Saadet Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adaylarından Halit Kuş , beraberindeki ziyaret heyeti ile ilçe esnaflarını ziyaret ediyor. Halit kuş esnaf ziyaretlerinde partisinin esnaf ve sanatkar için planladığı milli İttifak iktidar çalışmalarını paylaşıyor. Halit Kuş yaptığı açıklamalarda ;

ESNAF BİZİMLE GÜLECEK
ESNAFIN ALTIN DÖNEMİ 8 HAZİRANDA BAŞLIYOR.
Esnaf , Sanatkâr Ve Kobi’lere Koordinasyon Ve Planlama Merkezleri İle Çözüm Ortağı Olacağız.Hizmetler sektörü, ekonominin rekabet gücünün korunması ve geliştirilmesi açısından önemli bir rol oynamaktadır. Toplumsal varlığımızın belkemiği olan ve helâl kazanç için bütün sermayesini ve emeğini seferber edip gece gündüz çalışan esnaf ve sanatkârlarımız, ekonomimizin can damarlarıdır.

ESNAF , SANATKÂRLAR VE KOBİ’LERE ÇÖZÜM ORTAĞI OLACAĞIZ
Hizmetler sektöründe katma değeri yüksek alanların payının artırılması, bilgi ve iletişim teknolojileri kullanımının yaygınlaştırılması önem taşımaktadır. Ekonomide rekabet gücünün artırılması, yenilik ve girişimciliğin geliştirilmesi ile istihdam oluşturulması açısından KOBİ’lerin verimlilik artışı, büyüme ve kurumsallaşma ihtiyacı devam etmektedir.

ESNAFIMIZ SANATKÂRIMIZ DESTEKLENECEK
Esnaf ve sanatkârların ağırlıklı olarak yer aldığı KOBİ'ler, çalışan sayısı bakımından toplam girişimlerin yüzde 99,9’unu, istihdamın yüzde 76’sını, katma değerin yüzde 54’ünü, yatırımların yüzde 50’sini ve üretimin yüzde 56’sını oluşturmaktadır. Ancak KOBİ’lerin; küreselleşmeden kaynaklanan yüksek rekabete ayak uydurma, yeterli sermayeye sahip olma, yenilikçi projeler üretme, ortak iş ve proje geliştirme gibi hususlarda güçlendirilmesine ihtiyaç bulunmaktadır.

Girişimcilik yeteneklerinin ve girişimci sayısının artırılması ihtiyacı devam etmekte, finansman imkânlarının ise arz ve talep yönlü geliştirilmesi gerekmektedir.
Ülkedeki üretimin ve istihdamın çok büyük bir kısmını sağlayan KOBİ’lere verilecek, yatırım ve finans teşvikleri artırılacaktır.

PLANSIZ KURULAN AVM’LERE DÜZENLEME GELECEK
Plansız biçimde şehirlerde yükselen Alışveriş Merkezlerine (AVM) yönelik düzenlemeler yapacağız. Trafik sorunlarını beraberinde getiren, esnafımızı kepenk kapatmaya zorlayan AVM’ler karşısında halkımızı korumasız bırakmayacağız.
Ülkenin atıl duran öz kaynakları harekete geçirilecek, kısa sürede üretim ve ihracat seferberliği yapılacaktır.

İthal ikamesi sağlayan yatırımlara öncelik verilecektir.
Teşvik Yasası yeniden düzenlenerek ithal ikamesi sağlayan, ihracat potansiyeli olan yatırımlara ve özellikle KOBİ’lere destek verilecektir.

KOOPERATİFÇİLİK GELİŞTİRİLECEKTİR.
Büyük ekonomik faaliyetler gerçekleştiren esnaf ve sanatkârları, ürettikleri katma değer ve istihdamları ile orantılı olarak, destekleyici tedbirler alınacaktır. Büyük yatırımcı ve üreticilerin KOBİ’ler için lokomotif olması sağlanacaktır.
Ortak iş yapma kültürüne, sermaye birikimine ve gelir dağılımına olumlu katkıları açısından önem taşıyan kooperatifçilik geliştirilecektir.

ÜLKE KAYNAKLARI ÜRETİME YÖNLENDİRİLECEK
Ülke kaynaklarını ranta değil, üretime yönlendireceğiz. Esnafımızı korumak ve geliştirmek için gerekli tüm tedbirleri hiç vakit kaybetmeden alacağız. KOBİ’lerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri bizzat KOBİ’lerle birlikte takip edilecektir.
Esnafımız ve KOBİ’ler için Ticaret ve Sanayi Odalarının daha etkin ve verimli projeler üretmesini teşvik edeceğiz; Koordinasyon ve Planlama Merkezleri oluşturarak verimli, etkili yatırım ve üretim modelleri geliştirilecektir.

  • Okunma: 2341

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • ERGENEKON

    YOLUN BAHTIN AÇIK OLSUN ARKADAŞIM.