Es Es Yönetimine 6 Emirdağlı Yönetici Seçildi

Haberler / Spor

Es Es Yönetimine 6 Emirdağlı Yönetici Seçildi

Eskişehirspor Olağanüstü kongresinde, Divan Başkanlığını Murat Diri’nin yaptığı genel kurula kulübün eski başkanlarının yanı sıra delegeler katıldı. Seçimde kırmızı listede Kaan Ay ile beyaz listede Mustafa Topkaya yarıştı.

Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçilen seçim, birlik ve beraberlik içerisinde devam etti. Ligde zor günler geçiren ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Eskişehirspor’da kongreye kırmızı liste ile katılan Kaan Ay kulübün yeni başkanı oldu.

2 adayın katıldığı seçimde toplam 390 oy kullanıldı. Başkan adaylarından Mustafa Topkaya 175 oy alırken, Eskişehirspor'un yeni Başkanı Kaan Ay ise 220 oy elde etti. Kullanılan oylardan 3'ü de geçersiz olarak değerlendirildi.

Siyah kırmızılı ekip daha önce 2 kere kongreye gitmiş ve bir sonuca ulaşamamıştı. Eskişehirspor bu seçim ile kayyuma gitmekten kurtuldu. Seçim sonucunda iki başkan da birbirine sarılarak sonucu sportmence kutladı.

"Burada kazanan Eskişehirspor olmuştur"

Sonuçların ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte delegeleri selamlayan Kaan Ay açıklamalarında,

"Öncelikle biliyorsunuz çok uzun zamandan beri kongrelerimiz çok yoğun geçmiyordu. Bugün kongremize gelip teveccüh gösteren Eskişehirspor’a sahip çıkan bütün kongre üyelerimize çok teşekkür ederim. Burada kazanan ne Kaan Ay ne de Mustafa Topkaya olmuştur. Burada kazanan Eskişehirspor olmuştur. Esas işimiz bundan sonra başlayacak. Daha zor günler bizi bekliyor. İnşallah bundan sonra hep beraber birlikte mücadele ederek Eskişehirspor’u yöneteceğiz. Yani burada 1520 kişiye kulübü bırakıp çekip girmek yok. Artık herkes elini taşın altına koyup bu kulübü layık olduğu yere çıkarmak için elinden geleni yapması gerekiyor. Ben bu konuda herkesten destek bekliyorum" dedi.

Eskişehirspor yeni yönetim kurulu

Başkan: Kaan Ay

Harun Adıgüzel
Mehmet Kahya
Ahmet Eryörük
Ali Uçar
Mehmet Şİmşek
Yunus Emre Küpeli
Hasan Hüseyin Köksal
Osman Taş
Mustafa Polat
Serhat Tunç
Alperen Odabaşı
Nuh Kıyaklı
Ramazan Kızıltay
Selçuk Sivri

------------- Yönetimde 6 Emirdağ'lı yer aldı

Mehmet Kahya
Ahmet Eryürük
Hasan Hüseyin Köksal
Ali Uçar
Alperen Odabaşı
Yunus Emre Küpeli

  • Okunma: 1985

Yorumlar (0)Yorum Yap