Gent, Serkan Başkanı Bağrına Bastı

Haberler / Güncel

Gent, Serkan Başkanı Bağrına Bastı

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Belçika ziyaretinde hemşerileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Belçika’nın Gent şehrinde Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak koordinesinde yapılan toplantıda AK Parti Afyonkarahisar İl Genel Meclisi üyesi Necati Şevik, Emirdağ Belediyesi Başkan yardımcısı Vecdi Yürük ve Emirdağ Belediyesi CHP Meclis Üyesi Osman Duran da yer aldı.

Toplantıya Gent’ten Gent Belediye meclis üyeleri; Veli Yüksel (Open - VLD), Yüksel Kalaz (PVDA), SPa parti üyesi Burak Nallı, Gent şehrinde bulunan Federasyon üyeleri, dernekler, camii dernek başkanları, işadamları ile 100'ün üzerinde bir katılım gerçekleşti.

Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak "Türk lobisi ve Emirdağ lobisi için çalışıyoruz" BEB Başkanı Osman Mızrak günün anlam ve önemine uygun konuşmasını yaptı "Belediye başkanım ve konuklar öncelikle hoş geldiniz. BEB yaklaşık 15 yıllık dernek. Türk lobisi ve Emirdağ lobisi için çalışıyoruz. Wachtebeke'de her yıl yaptığımız on binleri buluşturan kır şenliğinin 5'incisini bu yıl yapmayı düşünüyoruz. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'yu davet ettik sağolsun davetimize katıldı. Katılımları için teşekkür ediyoruz." Dedi.

Gent Belediye Meclis Üyesi Veli Yüksel konuşmasında "Emirdağlılık bir ayrıcalıktır" diye başladı ve Emirdağ'lıların buluşmasını ve birlik, beraberliği sağlaması adına bu buluşmayı olumlu bulduğunu dile getirdi. Ayrıca neler yapılabilir adına mikro milliyetçilik yerine Türklük adına bir araya gelmeyi ve çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Gent Belediye Meclis Üyesi Yüksek Kalaz; "Zor bir dönemden geçiyoruz, Biz Türkler bir araya gelmemiz lazım” dedi.

Emirdağlı STK’lardan EYAD Eski Başkanı Metin Edeer "Osman başkana daveti için teşekkür ediyorum. Hayatım her zaman Emirdağlıların bir araya gelmesi için geçti. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadım, siyaset yapmadım. Özürlü araçlar getirdik her zaman bana küfür eden kişiler vardı onlara dahi araç verdim. Şahitleri var Necati başkan burada. Allah birliğimizi daim etsin"

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyesi Emirdağlı Necati Şevik ise "Ben de bir gurbetçiyim. Rabbim bana siyaset yapmayı nasip etti. Afyonkarahisar İl Genel Meclisi üyesi seçildim. Görevim Köylere hizmet. AK Partiden iyi bir bütçe aldık. Memleketimize İktidarın gücü ile hizmet ediyoruz. Bir gurbetçi olarak Emirdağ Belediye başkanı Serkan Koyuncu'ya hoş geldiniz diyorum ve Osman başkanıma bu güzel organizasyonu yaptığı için teşekkür ediyorum."

Emirdağ Belediye başkanı Serkan Koyuncu ise; “"Bizi buraya toplayan Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak'a hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Bugün Belçika'nın çeşitli yerlerinden ve Gent'ten katılan sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye başkanı olalı 11 aydır neler yaptık. Emirdağ-Davulga-Yunak genişletilmiş yol yapımı devam ediyor. 11 yıl önce planlanan bir yol projesiydi. Yapmak ve yapılmasına vesile olmak bize nasip oldu. Organize sanayi bölgesini genişletme çabasına girdik. 2'inci ilave bölgesini açtık. Doğalgaz firması özel bir firma. Abone sayısı yüzünden firma gelmiyor. Biz Belediye Meclis olarak karar aldık. Emirdağ'da Kavga yok, çekişme yok. Emirdağ Belediyesi olarak kazı parası almamayı teklif ettik. Firma yeni hatlarda gaz vermeye başladı. 2020 yılında Emirdağ'da doğal gaz çalışması devam edecek. Yeni TOKİ konutları yapılacak. Türkiye'de çoğu yerinde olmayan su fiyatlarını ucuzlattık. Kasım ayında belediye olarak batmıştık. İller bankasından gelen para ve gelirimiz gideri karşılamıyordu. O gün ki borçları yavaş yavaş ödemeye başladık. Yolların yapımına devam ediyoruz. Eski dönemden bize 3 inşaat yeri miras kaldı. Devlette devamlılık esastır. Bizde devam ettik. Yeni ihale ettik daha az paraya. "Gökkız Hanımlar Hamamı", "Hanımlar ve Erkekler Spor Yeri", "Bölge Kütüphanesi". Şehir içi ulaşımda 65 yaş üstüne para almıyoruz, bedava. "Tiyatro Salonu" "Alışveriş Merkezi Ve Eğlence Merkezi" "6 Kat İş Yeri Ofis Ve Otel" bu 3 miras kalan inşaatların yerine bunları yapacağız. "Kültür Evi" "Şehir Girişleri Güzelleştirme" Projelerimiz arasında. "Evde Bakım Hizmetleri" evde hizmet ile Türkiye'de hiç bir yerde olmayan yeni bir proje başlattık "Evde Hizmet Bütonu", "Sosyal Market" ihtiyaç sahiplerine yardım için eski belediye binasında açılacak. Buraya sizlerden para istemek için gelmedim."

Soru-cevap kısmında vatandaşlar soru ve isteklerini Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'ya ilettiler. Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun Belçika ziyaretleri hafta sonuna kadar devam edeceği bildirildi. > Nejdet Özkan

Fotoğraflar

  • Okunma: 1968

Yorumlar (0)Yorum Yap