İzmir Depremini Bilen Adam’dan Afyon Uyarısı

Haberler / Güncel

İzmir Depremini Bilen Adam’dan Afyon Uyarısı

Twitter üzerinde Mustafa Kılıç isimli vatandaş, İzmir depremini 15 saat öncesinden "İzmir gecikme olmazsa saat 15-18 arası atak yiyebilir” açıklaması ile duyurmuş. Bu kişiden Afyon, Muğla, İstanbul ve Selanik için uyarı geldi.

Sosyal medya platformlarından Twitter'da kendisini Doğa Bilimcisi olarak tanıtan Mustafa Kılıç isimli kişi İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremi 15 saat önceden tahmin etti.

SADECE ŞİDDETİNİ TUTTURAMADI

Kılıç, depremi nokta atışıyla tahmin etti. SSadece depremin şiddetini tam olarak tahmin edemeyen Kılıç, yaptığı paylaşımda depremin 4,5 şiddetinde olacağını söylemişti.

AFYON, MUĞLA, İSTANBUL VE SELANİK UYARISI VERDİ

Mustafa Kılıç, tıpkı İzmir’i uyardığı gibi Afyonkarahisar başta olmak üzere Muğla, İstanbul ve Selanik için bir atak yani deprem riskinin çok yüksek olduğunu yazdı. İşte o paylaşım:

“Haftaya da deprem riski oldukça yüksek. Özellikle Muğla, Afyon, İstanbul ve Selanik arasındaki alanlarda hissedilir ataklar gerçekleşebilir. Not: Windy hava uygulaması verilerine göre yapılan analizdir. Deprem çantalarınızı kontrol ediniz!”~AfyonPostası

  • Okunma: 3893

Yorumlar (0)Yorum Yap