Uyan Hemşerim Uyan!

Haberler / Güncel

Uyan Hemşerim Uyan!

Her fırsatta Türkiye karşıtı söylemleri ve DHKP- C terör örgütüne verdiği destek paylaşımları ile gündem olan Yeşiller partisinin Saint-Josse Belediye Başkan adayı Zoé Genot, Belçika’nın ilk Türk asıllı Belediye Başkanı Emir Kır’ı yıkmak için “Parçala Yönet” taktiğini esas alarak, bir oy bir oydur hesabı ile siyasette hiç bir tecrübesi olmayan Türk gençlerini aday gösteriyor.

Türk seçmenlerin sonuca büyük etkisi olacağı tahmin edilen belediye seçimlerinde, Türk seçmenlerin mevcut Belediye Başkanı Emir Kır’a destek vereceğinin görülmesi üzerine, tecrübesiz Türk gençlerinin Yeşiller partisi Saint-Josse Belediye Başkan adayı Zoé Genot tarafından aday gösterilmesi ve kendisini Türk dostu gibi göstermeye çalışması, samimiyetsiz ve siyasi ciddiyetten uzak görülüyor.

Türkiye’ye ve Türk halkına düşmanlık besleyen tüm terör örgütlerine açık açık destek paylaşımları ve destek söylemleri veren Zoé Genot, Üniversitelerde onları destekleyici, Türkiye’yi kötüleyici, terör örgütlerine destek verici konferanslar da ön saflarda yer alıyor.

Saint-Josse Belediye Başkan adayı Zoé Genot, kişisel sosyal medya hesabından Türkiye düşmanlığı paylaşımları yaparak, Türkiye’ye ve Türk halkına düşmanlık besleyen terör örgütlerine destek veriyor.

Bu durumdan haberdar olduklarını ve oynanan oyunun farkında olduklarını söyleyen bazı vatandaşlar, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, mevcut Belediye Başkanı Emir Kır’a destek vereceklerini açıkladılar.

Vatandaşlar ”Bir sorunumuz olduğu zaman yada Emir başkanla görüşmek istediğimiz zaman kapısını rahatlıkla çalıp kendisiyle sorunumuzun çözümüyle ilgili görüşmelerimizi yapabiliyoruz. Sokakta gördüğümüz zaman bile durup bizleri dinliyor ve yardımcı oluyor. Düğünlerde bile karşılaştığımız zaman bir kenara çekip kendisiyle görüşebiliyoruz. Yani başkan hep bizim içimizde, bizlerle birlikte. Kıymetini bilmemiz gerekir. Emir başkanı desteklemeliyiz. Yoksa o belediye binasına vallahi billahi bırak girmeyi, basamaklarına çıkmak bile hayal olacaktır. Türklerin dostu içimizde, yanımızda. Başka bir partide aramaya gerek yok. Biz başkanımızın arkasında olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Fotoğraflar

  • Güncelleme: 03.09.2018 23:11
  • Okunma: 1635

Yorumlar (0)Yorum Yap