Emirdağ’da Sıcak Yemek Dağıtımı Devam Ediyor

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Sıcak Yemek Dağıtımı Devam Ediyor

Emirdağ Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine iftar öncesi sıcak yemek dağıtımı yapıyor
Emirdağ Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün sıcak yemek servisi yapıyor. Emirdağ’da Ramazanın vazgeçilmezi olan geleneksel iftar çadırı, korona virüs önlemleri kapsamında bu yıl kurulmayınca Emirdağ Belediyesi de iftar yemeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine götürüyor.

Emirdağ Belediyesi ekipleri Belediye Başkanı Serkan Koyuncu‘nun talimatları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak sıcak yemek hizmeti vermeye devam ediyor. Belediye imkanları ve hayırsever vatandaşların destekleri Ramazan ayı boyunca her gün 2 öğün olmak üzere 330 haneye 1.120 adet sıcak yemek iftar öncesi vatandaşların ikametlerine kadar teslim ediliyor. Yemek dağıtımı esnasında, personellerin yemekleri vatandaşlara ikram ederken hem hijyenik ortamı sağladıkları, hem de korona virüsün yayılma riskine karşı belirlenen kurallara hassasiyetle uyarak yemeklerin teslim gerçekleşiyor.

“Hemşehrilerimizin her zaman yanındayız”
İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da ekmeğimizi, yemeğimizi hemşerilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca ekiplerimizce ihtiyaç sahibi kıymetli hemşerilerimize sıcak yemekleri ulaştırılacak ve onların da sofrası şenlenecek inşallah. Çünkü bu şehrin doğasında dayanışma var. Tüm hemşerilerimin Ramazan ayını tebrik ediyor, dua ve tuttuğumuz oruçların kabul olmasını diliyorum. Ben bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hemşehrilerimizin her zaman yanlarında olduklarımızı bilmelerini istiyoruz. Bu sıkıntılı günleri birlikte atlatacağız” dedi.

  • Okunma: 487

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • Ceyhan

    Allah razı olsun inşallah baskanimizdan