Belçika'dan Uçuşları Başbakan'a İleteceğim

Haberler / Güncel

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu, Emirdağ'da ulaşım konularında ve Emirdağlı gurbetçilerin Zafer Havalimanına uçuş gerçekleştirilmesi için Başbakan Binali Yıldırım ile görüşme gerçekleştireceğini dile getirdi.

Hızlı Tren konusunda da Emirdağ'da istasyon olacağının altını çizen Eroğlu, Ankara Polatlı durağından sonra Emirdağ durağının olacağını daha sonra Afyon'dan diğer illere geçileceğini dile getirdi.

Kütahya'daki Zafer Havalimanı'yla ilgili çalışmaların devam ettiği ve seferlerin artırılması, Belçika'dan seferlerin konulmasının üzerinde durduğunu söyledi. Eroğlu; "Sayın Başbakanımıza ve Türk Hava Yolları yetkililerine konuyu ileteceğiz. En azından Belçika-Zafer Havalimanı seferlerinin yapılmasını isteyeceğiz."

Yol konularında Emirdağ çehresini değiştirdiklerini dile getiren Eroğlu "Üç talebiniz vardı benden. Talebin birisi Bolvadin-Emirdağ arasındaki yolu yaptırın demiştiniz. Öncelikle Dörtyol kavşağı ve Emirdağ arasını bölünmüş yol olarak yaptırdık. Şimdi de Bolvadin-Emirdağ arası yapılıyor. Bir de çok kamyonun geçtiği Emirdağ-Davulga-Yunak arasının yolları var. Onun da projesi yapıldı. Yakında inşaat başlayacak." dedi.