Dövizleri Bozdurun Çağrısına İlk Destek Emirdağ'dan

Haberler / Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçim startını Erzurum'dan verdi. Vatandaşlara döviz ve altınlarını Türk lirasına çevirmesi çağrısında bulunan Erdoğan, "Yastığının altında doları, Euro'su olan kardeşlerim gidin paranızı yerli paraya yatırın. Bu oyunu hep beraber bozacağız. Yerli ve milli olmak demek paramıza sahip çıkmak demektir. Milletinden ricam paranıza sahip çıkın. Paralarını dolara Euro'ya yatırmayın. Çok kısa sürede kur balonunu söndüreceğiz.’dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu çağrısına ilk hareket gurbetteki Emirdağlılardan geldi. Belçika’nın Gent şehrinde yaşayan Emirdağlı gurbetçi Metin Bostan ve ailesi birikimlerini Türkiye’ye getirerek vatan için üzerlerine düşeni yapacaklarını www.emirdag.gen.tr’ye dile getirdi. Bostan, aynı zamanda en son Mart ayında 195 bin euro'yu Türk Lirasına çevirdiklerini dile getirdi ve bu döviz bozdurma işlemine dair banka dekontunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Emirdağlı gurbetçi Metin Bostan, www.emirdag.gen.tr'ye yaptığı açıklamada; "Mart ayında eşimle birlikte Türkiye'ye gelip yaklaşık 195 bin Euro bozdurduk. Daha sonra Belçika'ya döndük. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla birikimimizi önümüzdeki günlerde Türkiye'ye getireceğiz ve bu oyuna bir son vermek için paramızı Türk Lirasına çevireceğiz. 1990 yılından bu yana Belçika Gent şehrinde yaşıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız davet etmişse, davete icabet etmek gerekir. Vatanım için Bostan ailesi olarak üzerimize düşeni yapacağız." dedi.