Hollanda’da Emirdağlı Milletvekilimiz Oldu

Haberler / Güncel

Hollanda’da Emirdağlı Milletvekilimiz Oldu

Avrupanın birçok ülkesinde yaşayan Emirdağlıların başarılarına bir yenisi daha eklendi.

17 Mart 2021 günü açıklanan Hollanda genel seçimlerinde Emirdağlı Hülya Kat, milletvekili seçildi. Aslen Emirdağ Daydalı köyünden olan Hülya Kat, Hollanda’da D66 partisinden milletvekili adayı oldu ve seçimde ipi göğüsleyenlerden biri oldu .

Hollanda Amsterdam’da hukuk eğitimi alan Kat, D66 Noord Parti’sinde yönetim kurulu üyeliği ve 2010-2014 yıllarında Velsen Belediyesi’nde meclis üyeliği, 2018 yılından bu yana da Amsterdam Belediye Meclisi üyeliği görevlerinde bulunuyordu.

Demeçlerinde hiçbir zaman Türk kökenli olduğunu unutmadığını söyleyen Kat, “ Daha iyi bir gelecek, işsizlik, ayrımcılık, islamafobi ve kötü eğitim gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak için mücadele edeceğim” diyerek yola çıktığı 2021 seçimlerinde Hollanda’da yaşayan Türk kökenli hemşerilerinin desteğiyle milletvekili seçildi.

D66 Partisi sosyal ve liberal bir parti olmasının yanında eğitime de önem veriyor. Öte yandan D66, Hollanda’nın temiz büyümesinden yana ve daha fazla iş imkânı yaratılmasını da hedefliyor. - Kaynak: www.emirdag.gen.tr

  • Okunma: 2668

Yorumlar (0)Yorum Yap