Başkan Koyuncu, Projelerimi Tamamlayacağım

Haberler / Güncel

Başkan Koyuncu, Projelerimi Tamamlayacağım

İlçemiz Belediye Başkanı Serkan Koyuncu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçemizde bulunan gazetecileri ve sosyal medyadaki Emirdağ ile ilgili sayfaların yöneticilerini ağırladı.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?

10 Ocak Pazar günü saat 19.00’da ilçemiz Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU’nun yanısıra Belediye Başkan Yardımcısı Vejdi YÖRÜK, Emirdağ Gazetesi Y.İşleri Müdürü Mustafa KOYUNCU, Demirören Haber Ajansı Emirdağ Temsilcisi Murat ŞAHBAZ, sosyal medyadaki Emirdağ ile ilgili sayfaların yöneticilerinden Murat YILMAZ, Abdilkadir BİÇER, Kadirhan ÇAKIR, Cantekin ÖZBEL, Davulga’dan Ahmet KAPLAN (Davulga), EKDAD Başkanı Metin AKIN, Ufukta Yaşam Vakfı Başkanı Şaban AKTEPE ve Erkan MOLA katıldılar.

“GÖREV SÜRESİ BİTİMİNE KADAR BÜTÜN PROJELERİMİ TAMAMLAYACAĞIM”

Belediye Kültür Evi’nde gerçekleşen toplantıda önce Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU seçimden önce söz verdiği projelerle ilgili bilgiler verdi. Söz verdiği projelerin önemli bir kısmının tamamlandığını belirten Koyuncu, görev süresinin bitimine kadar bütün projelerini tamamlayacağını ve söz verdiği projelere ek olarak da birçok projeyi tamamlayacağını belirtti.

KOYUNCU : “EMİRDAĞLI BAYANLARIMIZ ÇOK ŞANSLI”

İlçemiz Lise Yolu’nda bulunan Kadın Kültür Evi ve Gökkız Bayanlar Hamamı Hakkında bilgiler veren Başkan Koyuncu Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK’in ve ilçemiz Kaymakamı Osman BİLİCİ’nin Kadın Kültür Evi projesiyle yakından ilgilendiğini dile getirerek; “Proje tamamlandığında Emirdağ’daki bayanlarımız burada istedikleri gibi vakit geçirebilecekler. Kadın Kültür Evimizde bayanlar için toplantı salonlarından, fitnes salonuna kadar herşeyi düşündük. İnşallah bu projemiz sona erdiğinde Emirdağ’daki bayanlarımızın istedikleri gibi vakit geçirebilecekleri kendilerine özgü bir yerleri olacak. Bunun yanı sıra bu kapsamda Sayın Valimizin ve Sayın Kaymakamımızın da çok önem verdiği bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu proje kapsamında Emirdağ Kadın Kooperatifimizi kurduk, burada bayanlarımıza üretim imkanı sağlayacağız. Bayanlarımız burada ürettiklerini satarak belli bir gelir de elde edebilecekler. Kısacası Emirdağ’daki bayanlarımız çok şanslılar” dedi.

İLÇEMİZE YENİ KAPALI PAZAR YERİ YAPILACAK

İlçemize yeni Kapalı Bir Pazar Yeri kazandıracaklarını ve bununla ilgili ihaleye çıkıldığını ifade eden Koyuncu böylece ilçemiz Salı Pazarı’nın kapalı ve modern bir görünüme kavuşacağını belirtti. Kapalı Pazar Yeri projesinin ayrıntılarını basın mensupları ile paylaşan Başkan Koyuncu bu projenin de görev süresi tamamlanmadan hizmet gireceğini belirtti.

TOKİ EMİRDAĞ’DAKİ KONUTLARLA İLGİLİ YAKINDA İHALEYE ÇIKIYOR

TOKİ’nin Emirdağ’a yapılacak olan konutlarla ilgili yakında ihaleye çıkacağını belirten Başkan Koyuncu, bu projenin gerçekleşmesi için de Ankara’da önemli temaslarda bulunduğunu TOKİ projesinin ilçemize kazandırıldığını belirtti.

İLÇEMİZE YENİ HÜKÜMET KONAĞI

Yeni Hükümet Konağı’nın ilçemiz Atatürk Kültür Parkı’nın olduğu alana yeşil alanlar korunarak inşa edileceğini belirten Başkan Koyuncu gelen soru üzerine alternatif alanların da değerlendirilebileceğini dile getirdi. Şu anki Hükümet Konağı’nın yeşil alan yapılacağını belirten Koyuncu böylece şehir merkezinin de genişleyeceğini söyledi.

EMİRDAĞ’IN ÇEŞİTLİ NOKTALARINA YAYLA SUYU GELİYOR

İlçemizdeki Yayla Suları ile ilgili de bilgi veren Başkan Koyuncu bu konudaki çalışmaların sürdüğünü ve ilçemizdeki belli noktalara yayla suyu verilmesi için deponun yapıldığını belirtti. İlçemiz Çevreyolu Üzerinden ilçemizdeki mahallelere yayla suyu verileceğini belirten Koyuncu bu konudaki çalışmaların da sürdüğünü ve kısa bir süre sonra çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER CADDESİ’NE ŞEHİR TAGI YAPILACAK

Eskişehir Caddesi’nin ardından eski adıyla Konya Caddesi olarak bilinen 15 Temmuz Şehitler Caddesi’nin de yakında şehir tagına kavuşacağını belirtti. 15 Temmuz Şehitler Caddesi’ne yapılacak olan şehir tagında “TÜRKÜLER DİYARI EMİRDAĞ” başlığının kullanılacağını belirten Koyuncu Afyonkarahisar Caddesi’ne ve Karacalar, Horan Yolu girişine de şehir taglarının yapılacağının müjdesini verdi.

EMİRDAĞ’IN YÜZDE 40’I DOĞALGAZA KAVUŞTU

İlçemizin yüzde 40’ının doğalgaza kavuştuğunu belirten Başkan Koyuncu 2021 yılında da doğalgaz çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Soru üzerine İnkilap Mahallesi’ne ne zaman doğalgaz geleceğinin cevabını veren Başkan Koyuncu; İnkilap Mahallesi ve diğer mahallelerin sakinlerinden doğalgaz için öncelikle ön abone olmalarını istedi.

“SÖZ VERDİĞİMİZ PROJELERIN YANINDA EKSTRADAN PROJELERİ DE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Toplantıda diğer projeleriyle ilgili de bir bir açıklama yapan Koyuncu ; ”Görev süresi sonunda seçimden önceki kitapçığımızı alsın hemşehrilerimiz bir bir baksın. Hepsini bir bir hayata geçiriyoruz. Yeni Belediye Binası, Emirdağ Kültür Evi, sosyal market, çöp taksi gibi projelerimizin bir kısmını tamamladık. Şehir girişlerinin yeniden düzenlenmesi ve şehir tagı gibi projelerimizin bir kısmını kısmen tamamladık hala devam ediyor. Diğer projelerimiz ile ilgili de çalışmalarımız da hızla sürüyor. İnşallah söz verdiğimiz projelerin hepsini hayata geçireceğiz. Söz verdiğimiz projelerin yanında Taş Konak Restaurant gibi ekstradan da birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Toplantının ardından toplantıya katılanlara bir bir teşekkür ederek birer gömlek hediye eden Başkan Koyuncu, Emirdağ Belediyesi Kültür Evi bahçesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına toplu olarak fotoğraf çektirildi. >Emirdağ Gazetesi

  • Okunma: 2268

Yorumlar (0)Yorum Yap