Belçikadaki Emirdağ ATV Haberde

Haberler / Güncel

Belçikadaki Emirdağ ATV Haberde

ATV haber merkezi Belçika’nın başkenti bürükselde bulunan Emirdağlılar Mahallesi olarak bilinen skyberk bölgesini ziyaret etti. ATV haber merkezi haberi “küçük Emirdağ” başlığı ile verdi. Birçok Emirdağlı ile röportaj yapan haber merkezi Emirdağlı hemşerilerimizin ticari başarılarını ekranlara yansıttı.

EMİRDAĞLILAR BELÇİKA’YI FETHETTİ
60 yıl önce ilimizden çalışmak için Belçika’ya giden Emirdağlı hemşerilerimizin hayat hikayelerini ekranlara taşıdı. Zamanında genellikle maden ve inşaat işçisi olarak Belçika’ya giden Emirdağlılar şimdi ülke genelinde bir çok iş kolunda faaliyet gösteriyorlar.

BELÇİKADA 130 BİN EMİRDAĞLI YAŞIYOR
Aralarında Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanı, iş adamı olanlar var. Hemşerilerimizin Avrupa’da ki başarıları bizleri gururlandırıyor. Belçika da yaşayan 130 Bin Emirdağlı yaz aylarında memleketleri gelerek ilimiz ekonomisine de büyük katkı sağlıyorlar.

GURBETÇİLERİN TERCİHİ TERMAL OTELLERİMİZ
Özellikler haziran ve Temmuz aylarında 20 Bin olan Emirdağ ilçemizin nüfusu 100 Bini geçiyor. Avrupa’da yaşayan gurbetçi hemşerilerimizin tatillerini şehrimizde bulunan 5 yıldızlı termal otellerde geçirmeleri halkımız tarafından da büyük sevinçle karşılanıyor. >>Mehmet Karakaş

Video

  • Güncelleme: 27.03.2022 14:55
  • Okunma: 1303

Yorumlar (0)Yorum Yap