Boş Evleri Tespit Ederken Yakalandılar

Haberler / Güncel

Boş Evleri Tespit Ederken Yakalandılar

Bir ihbar üzerine harekete geçen Emirdağ polisi 3 bayanı yaklaşık 1 saate yakın ilçe içerisinde takibe aldi. Maske yasağı kalkmasına ve havanın sıcaklığına rağmen maske takan bayanların apartman binalarını süzerek yürüdükleri, Suvermez yolu ve bağlantılı sokaklar boyunca apartman içlerine girip çıktıları görülmesi üzerine herhangi bir evden hırsızlık yapamayan şahıslarla ılgili polis takibi sonlandırarak şahısları durdurdu.

Yapılan kimlik kontrolünde her 3 bayanın da hakkında çok sayıda hırsızlık suçundan sabıkası olduğu tespit edildi. Yapılan incelemede bayanların dün Bolvadin ilçesinde bir hırsızlık olayına karıştıkları tespit edilmesi üzerine Bolvadin Emniyetine teslim edildiler.

Bayanların daire zillerine basarak içeride kimse olup olmadığını kontrol ettikleri, kapıyı açan olmayınca kilitlenmeden sadece çekip çıkılan kapıların kilit dilini özel bir aparatla kaydırarak kapıyı açtıkları öğrenildi. İlçemizde girdikleri apartmanlarda daire kapıları açılınca bir daireye alakasız bir isim sordukları, diğer bir daireye kiralık ev var mı? diye sordukları, başka bir daireye ise kullanmadıkları çocuk kıyafeti olup olmadığını sordukları öğrenildi.

EMİRDAĞ EMNIYETI UYARIYOR

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çadırlarda göçer vaziyette yasayan ve suç işlemeyi meslek hâline getiren esmer vatandaşların ilçe ilçe gezdiklerine dikkat çeken emniyet ekipleri vatandaşlarımızı apartman giriş kapılarını mutlaka kapalı tutmaları, otomat sistemi bağlatarak diyafonla zili çalan kime geldiğini doğrulamadan açmamaları, daire kapılarının hem alt hem üst kilitlerini mutlaka anahtarla kilitlemeleri, hırsızların çelik kapı dahi olsa kilitlenmeden kapatılan kapı dillerini dışarıdan kredi kartı tarzı sert bir cisim yada, ince sac plaka ile bile ittirerek kapıları açabildikleri, şüphelendikleri bir durumda gecikmeden 112'yi aramaları noktasında uyardı.

  • Okunma: 1621

Yorumlar (0)Yorum Yap