Emirdağ Belediye Meclisi'nde AK Parti Üstünlüğü

Haberler / Yerel 2019

Emirdağ Belediye Meclisi'nde AK Parti Üstünlüğü

31 Mart'ta gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin Emirdağ'ı 5 yıl aradan sonra yeniden kazanmasının sevinci yaşanmaya devam ediyor. AK Parti'nin adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Serkan Koyuncu'nun en yakın rakibi olan MHP'ye 820 oy fark atarak kazandığı Emirdağ Belediye Başkanlığı sonrasında Emirdağ Belediye Meclisi'ni kimlerin oluşturacağı da belli oldu.

Yapılan belediye meclisi seçimi sonucuna göre; 1.AK PARTİ 4.473 oy (%41.60), 2.MHP 3.289 oy(%30.59), 3.CHP 2.872 oy (%26.71), 4.SAADET PARTİSİ 108 oy(%1.00) ve 5.TKP 11 oy(%0.10) aldı.

Bu oranlara göre;
AK Parti'den Hasan Koca, Ahmet Köksal, Yüksel Arıkanlı, Tuncay Yalçın, Ceylan Aydoğan ve kontenjan üyesi Hava Polat seçilerek Emirdağ Belediye Meclisinde 6 sandalyeye ulaşarak meclis üstünlüğünü ele geçirdiler.

MHP'den ise; Orhan Çelik, Hamza Köse ve Recep Çelik ile 3 muhalefet sandalyesini; CHP ise Osman Keskin ve Osman Duran ile 2 muhalefet sandalyesinde partilerini 5 yıl boyunca temsil etme hakkı kazandı.

 • Okunma: 5249

Yorumlar (4)Yorum Yap

 • Ali aksoy

  Belediye olmuş ülkü ocağı... halka hizmet edecek kadro gerekiyor.

 • Özemirdağlı

  Belediye başkanı belediye personeli ve belediyenin görevleriyle uğraşacak. Herhalde okuldaki öğretmenle veya mesaiye geç gelen memura sormayacak. O zaman belediyedeki bahçıvan gitsin parkta uyusun veya zabıta gitsin kahvede otursun öylemi.. görevini yapan insanlara sözüm yok..

 • Mhpli secmen

  Serdar kargin secimi bencilligi ve egosuyla kaybetti. İnsanlarin gonlunu feth etmedi.Tam tersine korku imparatorlugu kurdu.İnsanlar bugun acaba ne olacak diye uyandi.Huzur kalmadi carsida sonucta herkesle ugrasti belediyede deli dumrul kanunu vardi kopruyu gecersen 5 tl gecmezsen 10 tl ki projeleri guzeldi serkan baskanin devam ettirmesini umit ediyorum.Ben dahil mhpli cogu kuskun serdar karginin gozunde onemsiz olan secmenlerde sonuc olarak serkan baskana oy verdiler.ve Kutluyorum kendinisini

 • Paşapaşa

  Mhp nasıl kaybederim bu seçimi diye uğraştı bildiğin kaybetmeye çalıştı. Uğur başkan listeleri yanlış kurmuş o listedeki esnaf arkadaşları ön sıralara yazması gerekirdi.. serkan başkanı tebrik ediyorum inşallah başarılı olur memleket bizim memleket çivi çakandan allah razı olsun birde gelenek haline gelen belediye personeliyle uğraşma ritüelinden vazgeçin artık ki başkan gibi başkan olun :))