Emirdağ & St.Josse Belediye Kardeşliği

Haberler / Güncel

Emirdağ & St.Josse Belediye Kardeşliği

Belçika'nın başkenti Brüksel Saint Josse şehrinin Emirdağlı Belediye Başkanı Emir Kır ve beraberindekiler Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'yu makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Belçika’daki Emirdağlılar, Başkan Koyuncu'nun Emirdağ'a çağ atlatan projeleri ve yaklaşan 16. Emirdağ Gurbetçi Festivali ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Belçika'da hemşerilerinin yoğun olarak yaşadığı belediyenin bir Emirdağlı siyasi tarafından temsil edilmesinin onur verici olduğunu belirten Başkan Koyuncu; "Belçika Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır ve ekibini Emirdağ Belediyesi’nde ağırladık. Ziyaretimizin konusu Emirdağ, Emirdağlı gurbetçilerimiz ve gurbetçilerimizin talepler oldu. Kendilerine gerçekleştirdikleri bu samimi ziyaret için teşekkür ediyorum."ifadelerini kullandı.

2019'dan bu yana Emirdağ'da birçok olumlu değişikler olduğunu vurgulayan Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, misafirperverlikleri için Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'ya teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır beraberindekiler, Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu ziyaretlerinin ardından Kaymakam Osman Bilici’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

İlçemizin lezzet durağı Taş Konak Restoran'da öğle yemeğinin ardından Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ile birlikte Uzun Çarşı'daki esnafları ve pazarcıları ziyaret etti. Alışveriş yapmak için pazar yerine gelen vatandaşlar ve gurbetçi vatandaşlarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet ettiler.

Ziyaretler vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır'a bu anlamlı ziyaret için teşekkür ettiler.

  • Okunma: 980

Yorumlar (0)Yorum Yap