Öne Çıkanlar bu hafta

Emirdağ Yayla Şenliğinde Acı Ölüm

Haberler / Güncel

Emirdağ Yayla Şenliğinde Acı Ölüm

Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi sınırları içinde bulunan Samanlı Yaylası Şenliğine acı düştü. Şenlik için bir gün önceden yaylaya giden ve çadır kuran şahıs ve iki torunu ölü, oğlu ise baygın bulundu.

18 köyün birleşmesiyle oluşan Boynuyoğunlu Aşireti Köyleri ve Yaylası Koruma Derneği tarafından bugün Samandağı Yaylasında düzenlenen şenlikte büyük bir şok yaşandı .Olay, öğle saatlerinde, Han ilçesi ile Afyonkarahisar il sınırı yakınlarındaki Samanlı Yaylası'nda meydana geldi. Eskişehir'den Samanlı Yaylası'na geldikleri belirtilen Lütfi ile oğlu Erkan ve torunları Ramazan Talha ile Rümeysa Karaçam, kırda toplayıp, yedikleri mantardan zehirlendi. Aile fertleri, yayladaki köylüler tarafından kırda hareketsiz yatarken bulundu. İhbarla yaylaya gelen sağlık ekipleri, Lütfi, Ramazan Talha ve Rümeysa Karaçam'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Erkan Karaçam'dan nabız alan sağlık görevlileri, bölgeye ambulans helikopter istedi. Erkan Karaçam, helikopterle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alındı.

Olayla ilgili olarak ilk soruşturmayı Afyonkarahisar'ın Bayat İlçe Jandarma Komutanlığı'nın yürüttüğü, Han İlçe Jandarma Komutanlığı'nın da soruşturma başlattığı belirtildi.

  • Okunma: 6175

Yorumlar (0)Yorum Yap