Emirdağ'a 10 Milyon Dolarlık Fabrika Hayırlı Olsun

Haberler / Ekonomi

Emirdağ'a 10 Milyon Dolarlık Fabrika Hayırlı Olsun

Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırımlar tüm hızıyla sürüyor. Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Emirdağ OSB Başkan vekili Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulunun girişimleri ile Emirdağ Granit Seramik A.Ş. tarafından 10 milyon dolarlık yatırım için imzalar atıldı.

Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu hem ilçenin gelişimine hem de Emirdağ OSB’nin gelişimine önemli katkılar vermeye devam ediyor. Emirdağ'da ekonominin gelişmesi için yapılan girişimler sonucunda Emirdağ Granit Seramik A.Ş. İşletmesi tarafından Emirdağ OSB’ye 10 milyon dolar tutarında yatırım gerçekleşeceği bildirildi. Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ OSB Başkan Vekil ve Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe, Yatırımcı İlyas Demirışık, Organize Sanayi Müdürü Şamil Çil, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yiğiter büyük bir yatırıma imza attılar.

“10 milyon dolarlık yatırım hayırlı olsun”
Emirdağ OSB’nin gelişmesi ve yatırımcıları çekmek adına önemli çalışmalara imza atan Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, bugün yine önemli bir yatırımın imzasını attı. Başkan Koyuncu, “Emirdağ Granit Seramik A.Ş. yetkilileri, Organize Sanayi Bölgesi'nde 200 bin metrekare yer tahsisinde etmiştir. Firma granit ve seramik üretimi gerçekleştirecektir. Yatırım tutarı ise 10 milyon dolar olacaktır.1 yıl içerisinde bitmesi bekleniyor. Emirdağ Belediyesi olarak yatırımcıların her zaman yanındayız. Söz verdiğimiz gibi Emirdağlı hemşerilerime iyi bir gelecek hazırlama çalışmalarımız devam ediyor. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Emirdağ OSB Başkan Vekil ve Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe; "Bu yatırım memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık 5 yıldır ciddi bir şekilde bu yatırımı takip ettik. Yapılacak tesis yıllık olarak yaklaşık 5 Milyon metrekarelik bir üretim gerçekleştirecektir. Bölgemiz istihdamına ciddi bir katkısı olacağını düşünüyorum. Allah utandırmasın, hayırlı olsun." dedi.

Yatırımcı İlyas Demirışık; "Her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum. Burada bu yatırımı yapmamıza vesile olan İbrahim Başkan ve Ahmet beye çok teşekkür ediyorum. Bu yatırım kararımızda gösterilen ilgi çok etkili oldu. Emirdağ'da yılda 5 milyon metre kapasiteli bir tesisin ilk imzalarını atmış bulunuyoruz. İnşallah bunun devamını getireceğiz. Bu bir tane tesis olarak kalmayacak bunun yanında birkaç tesis eklenerek büyüyerek yatırımlarımız devam edecektir." dedi.

  • Okunma: 2785

Yorumlar (0)Yorum Yap