Emirdağ’da Cumhuriyetin 95. Yılı Kutlandı

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Cumhuriyetin 95. Yılı Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Cumhuriyet Bayramının 95'inci yıldönümü Emirdağ’da İlçe Stadyumunda düzenlenen törenle kutlandı. Törende, Emirdağ Kaymakamı Halil İbrahim ACIR ve Emirdağ İlçe Protokolü halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Kaymakam Acır'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından törenler öğrencilerin hazırladığı etkinliklerle devam etti. Öğrencilerinin folklor gösterisinin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Cumhuriyet Bayramının 95'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları ile çeşitli spor dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Emirdağ protokolü tarafından verildi. Kutlamalar okulların geçit töreniyle sona erdi.

Geçtiğimiz yıllara nazaran Emirdağ halkı bu bayrama duyarsız kaldı. Son yıllarda Emirdağlı vatandaşların ilgi göstermediği bayramda tribünler boş kaldı. Geçtiğimiz yıllarla karşılaştırıldığında ilginin azaldığı bayram kutlamalarında her geçen yıl izleyici sayısı düşmeye devam ediyor.

Fotoğraflar

  • Okunma: 962

Yorumlar (0)Yorum Yap