Emirdağ'da Duyuru Yapıldı: 14 Gün Önemli!

Haberler / Güncel

Emirdağ'da Duyuru Yapıldı: 14 Gün Önemli!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 56 ülkede daha görülen Koronavirüs nedeniyle Çin, İran, Irak, İtalya ve Güney Kore'de uçuşlar durdurulurken, yurt dışından ve kutsal topraklardan ülkemize gelen herkes termal kamera ile taramadan geçirilerek yurda giriş yapmaya devam ediyor.

Türkiye'deki tüm havalimanlarından ülkemize girmeye çalışan ziyaretçiler uçaktan indikten sonra sağlık ekipleri tarafından taramadan geçmeye ve kendilerine bir kaç soru sorularak hastalık belirtilerinin olup olmadığı sorulmaya devam ederken; 11 Mart 2020 Çarşamba günü Emirdağ İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Emirdağ'da hoparlörlerden duyurular yapılmaya başlandı. Yapılan duyuruda; "Emirdağ İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden İlan, Koronavirüs sebebiyle Umre'den ve yurtdışından gelen vatandaşlarımız 14 gün boyunca mecbur olmadıkları sürece evlerinden çıkmamaları ve evlerine ziyaretçi almamaları önemle rica olunur." denildi.

Emirdağ'da yapılan bu duyurunun yurtdışından gelen vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ve çevre sağlığı açısından önemli olduğunun altı çizilirken; Emirdağ'daki sağlık kurumlarındaki yetkililerin öksürüğü, burun akıntısı, titreme, ateş ve bulantısı olan vatandaşlarımızın en yakın sağlık kuruluşuna başvurması tavsiyesinde bulunulduğu öğrenildi.

Yurtdışından gelen vatandaşlarımıza yapılan bu uygulama ülke genelinde yapılan bir uygulama olduğu ve koronavirüse ait bir şikayeti olmayan kimselerin zorla 14 gün boyunca evlerinde kalmaları konusunda zorunluluk bulunmadığı öğrenildi.

Koronavirüs hakkında spekülasyonlara, toplumu yanlış yönlendirenler ve halkı korkutmaya yönelik sosyal medya paylaşımları hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü'nün özel bir çalışma yaptığı da öğrenildi.

  • Okunma: 2721

Yorumlar (0)Yorum Yap