Emirdağ’da Kütüphaneler Haftası Etkinliği

Haberler / Güncel

Emirdağ’da Kütüphaneler Haftası Etkinliği

Dünyada ve Türkiye genelinde kütüphane konusunda olumlu çağrışım oluşturmak; kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltmek Dünya ve Türkiye kütüphaneciliğindeki önemli gelişmeleri paylaşmak üzere 1964 yılından bu yana her yıl mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta yurt çapında ‘’Kütüphane Haftası’’ olarak kutlanmaktadır.

Emirdağ İlçe Halk Kütüphanemizde bu yıl 60. Kütüphane Haftası, ‘’Sürdürülebilirlik ve Savunuculuk’’ temasıyla ilk defa yapılması hasebiyle coşkulu bir şekilde kutlanan etkinliğe Kaymakam Osman Bilici, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

Kütüphane etkinliğinin amacı olarak bir yıl boyunca kitap okuyup dereceye giren; çocuklar, gençler ve yetişkinler kategorisi olmak üzere en çok kitap okuyanlara derecesine göre kitap, kitap kurdu belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Kütüphane Haftası kapsamında yapılan bu etkinliğin amacı İlimizde bulunan diğer kütüphanelere de örnek olması amacıyla değerli kullanıcılarımızın bilgi birikimini artırmak, kültürel etkileşimi sağlamak ve kitap okumaya teşvik etmek olduğunu belirten Kaymakam Bilici, ilçemizde bu ve buna benzer etkinlikleri artırmak ve teşvik etmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Kaymakam Bilici, etkinlik kapsamında başta kütüphane görevlileri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinlik sonunda Kaymakam Bilici, kütüphane görevlilerinden İlçe Halk Kütüphanesi olarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alarak kütüphaneler haftasını kutlamayı ihmal etmedi.

  • Okunma: 389

Yorumlar (0)Yorum Yap