Emirdağ’dan Milli Takıma

Haberler / Güncel

Emirdağ’dan Milli Takıma

Muaythai Avrupa şampiyonu ilçemizin gururu Elmas Başoğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenen Türkiye Muaythai Federasyonu Çocuklar ve Gençler Milli Takım Seçmelerini yine birinci olarak tamamladı ve Türkiye Muaythai Milli takımına seçildi.

Final karşılaşmasında rakibini 2. Raund’da saf dışı ederek birinci olan Elmas Başoğlu, 29 Eylül – 08 Ekim 2023 tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan Çocuklar ve Gençler Dünya Muaythai Şampiyonasına katılmaya da hak kazandı.

Seçmeleri yakından takip eden Kaymakam Bilici, Avrupa Şampiyonu genç sporcumuz Elmas Başoğlu’nu final maçı öncesinde destekleyerek moral verdi.

Kaymakam Bilici, final maçı sonrası seçmeleri birincilikle bitirerek hem Milli Takıma seçilen hem de Dünya Kupasına katılmaya hak kazanan Elmas Başoğlu’nu gösterdiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Kaymakam Bilici, “Dünya Şampiyonasında yani uluslararası platformda ilçemizi ve ülkemizi temsil edecek olan başarılı kızımız Elmas Başoğlu’nu canı gönülden tebrik ediyorum. Temennim altın madalya ile bizleri gururlandırmasıdır” dedi.

Kaymakam Bilici ayrıca genç sporcumuzun buralara kadar gelmesinde göstermiş olduğu başarıda çok büyük emekleri olan başta ailesine ve antrenörü Ali Çiloğlu’na da teşekkür etti.

Karşılaşma sonrasında duygularına hakim olamayan ve çok büyük sevinç yaşayan şampiyon Elmas Başoğlu, kendisini destekleyen ve güvenen herkese teşekkür ederek Dünya Şampiyonasında hedefinin altın madalya olduğunu belirtti.

  • Okunma: 1499

Yorumlar (0)Yorum Yap