Eskişehir İyi Parti’de Emirdağlı Aday

Haberler / Siyaset

Eskişehir İyi Parti’de Emirdağlı Aday

Eskişehir’de genel seçimin iddialı partilerinden İYİ Parti’de aday adaylığı başvuruları devam ederken; Emirdağlı adaylar da partiye ilgi gösteriyor. Eskişehir Milli Eğitim camiasının sevilen simalarından Emirdağlı Olcay Yılmaz da memurluktan istifa ederek Milletvekili aday olmak üzere İYİ Parti’ye resmî başvurusunu gerçekleştirdi. Afetler ve acil durumlar üzerinde önemli çalışmalara imza atan, Eskişehir’deki Emirdağlıların sevdiği isim Olcay Yılmaz’ın önümüzdeki hafta bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Olcay YIlmaz Kimdir?

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Sivil Savunma Uzmanı olarak görev yaparken milletvekili adaylığı için istifa eden Olcay YILMAZ, 28.05.1971 tarihinde Emirdağ ilçesi bağlı Ağılcık köyünde doğdu. İlkokulu Emirdağ Atatürk İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi Afyon Cumhuriyet Lisesinde
tamamladı. Üniversite tahsilini ise, 1990 yılında Emniyet Genel Müdürlüğünün açmış olduğu ''Aydın -Nazilli Polis Meslek Yüksek Okulu Sınavını'' birincilikle kazandı. Polis Okulunu, öğrenim süresi için de başarı ile bitirdi.

1992 yılında Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne polis olarak ataması yapıldı. 1992-1995 yılları Eskişehir İl Emniyet 
Müdürlüğü, 1995-1999 yılları Van İl Emniyet Müdürlüğü, 1999-2005 yıllarında Bilecik Emniyet Müdürlüğü kadrosunda çalıştı. Bu süre için de, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne devam ederek, 2002 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

2004 yılında İçişleri Bakanlığı'nın ''Görevde Yükselme Sınavını'' derece yaparak kazandı ve 10.05.2005 tarihinde ''Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanlığı'' kadrosuna atandı. Olcay Yılmaz, Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğünde, ''Sivil Savunma Uzmanı'' olarak görev yaptı.

Olcay Yılmaz, Eskişehir ilinde; 'Afet ve Acil Durumlarla' ile ilgili 'Eğitim Koordinatörlüğünü', "Deprem Bilinci" eğitimlerin de, Eskişehir'deki okulların yanı sıra, Kızılay ve Eskişehir Kent Konseyin de görev alanı ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdi. Oluşturmuş olduğu 'Eğitim Grupları' ve 'Arama Kurtarma Ekipleriyle', toplumun her kesimine "Afet Kültürü" kazandırma çalışmaları için ciddi emek harcadı.

Evli ve 3 çocuk sahibidir. Fransızca bilmektedir.

  • Okunma: 2687

Yorumlar (0)Yorum Yap