Öne Çıkanlar bu hafta

Eskişehir'de Emirdağ Sergisi İlgi Gördü

Haberler / Kültür Sanat

Eskişehir'de Emirdağ Sergisi İlgi Gördü

Eskişehir'de Emirdağ Kaymakamlığının tertiplediği, Emirdağlı ve Eskişehirli sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla oluşturulan “Geçmişten Bugüne Emirdağ Fotoğraflar Sergisi”, Eskişehir Espark AVM 'de davetlilerin katılımı ile yoğun ilgi gördü. Sergiye; Anadolu Üniversitesi (A.Ü) öğretim üyelerinden Prof. Dr. Necdet Sağlam, Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, Eskişehir'deki Emirdağlılar Vakfı yöneticileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Emirdağ'dan Eskişehir'e gelen okullardan Mithatpaşa Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin beş ayrı dilde seslendirdiği “Barış Şarkıları Korosu” ve Emirdağ Aziziye İlkokulu öğrencilerinin “İşaret Diliyle Şarkılar” etkinliği, Espark AVM’de çok kalabalık davetli topluluğu önünde sergilendi.

Emirdağ Kaymakamlığının, Eskişehir'deki Espark AVM'deki etkinliğine; Eskişehir Emirdağlılar Eğitim ve Kültür Vakfı ev sahipliği yaptı ve Eskişehir'den ve Emirdağ’dan gelen konukları ağırladı. Eskişehir'deki, Emirdağlılar Vakfı yöneticileri, öğrencileri program saatine kadar, Eskişehir'de bulunan Sazova Parkına götürdü ve Su Altı Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Kordan Gemisi, Masal Şatosu gibi yerleri gezdirilerek, çocuklara unutamayacakları anları yaşattı. Eskişehir Espark AVM'deki Etkinlik Programı; Mithatpaşa Ortaokul öğrencilerinin beş dilde seslendirdiği barış şarkılarıyla başladı ve ardından sahne alan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri yine beş dilde barış şarkılarını seslendirdiler. Aziziye İlkokulu öğrencileri de, İşaret diliyle şarkılar söyleyerek büyük bir sempati kazandılar.

''Geçmişten Bugüne Emirdağ Fotoğraf Sergisi''nin Eskişehir AVM'de açılışını Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca ve Emirdağlılar Vakfı yönetim kurulu üyeleri açtı. Kaymakam Ağca “Bu fotoğrafların toplanmasın emeği geçen sivil toplum kuruluşlarımıza, öğrencilerimizi ağırlayan Eskişehir'deki Emirdağlılar Vakfı yöneticilerimize teşekkür ederim” dedi.

  • Okunma: 2833

Yorumlar (0)Yorum Yap