Gündoğan, AK Parti’den İhraç Edildi

Haberler / Siyaset

Gündoğan, AK Parti’den İhraç Edildi

Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin SEZEN, Kanal 3’de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ak Partiden Belediye Başkanı olup da yeniden aday gösterilmedikleri için başka partilerden veya bağımsız olarak Belediye Başkan Adayı olan isimler ihraç ediliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan SEZEN’in açıklamaları şöyle;

Sezen “ Şu anda Davulga Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi’nden , Bolvadin Belediye Başkanı Bağımsız Aday oldu. Bunlarda ilçelerden İle Disiplin Kuruluna sevkiyle ilgili taleplerimiz gelmişti. Şimdi İl Yönetim toplantısından çıktım geldim programa, bu akşam itibariyle de İl yönetimimizde oy birliği ile bu arkadaşları İl Disiplin Kuruluna sevk ettik.” diye konuştu.

Sezen “Tedbirli olarak İhraç istemiyle genel merkeze gidecek bu arkadaşlar. Tüzüğümüzde zaten açık maddelerimiz var. Bir başka partiden veya bağımsız olarak bizim Belediye başkanlarımız aday olursa, tüzüğümüzün ilgili maddesi gereğince kesin ihraç İstemiyle disipline sevk edilir. Bugün itibariyle de bu akşam işlemler başladı, bu arkadaşlar ile ilgili Bolvadin Belediye Başkanı, Sinanpaşa Belediye Başkanı ve Davulga Belediye Başkanları tedbirli olarak kesin ihraç İstemiyle genel merkeze gönderildi.” diye açıklamalarına ekledi.

  • Okunma: 1966

Yorumlar (0)Yorum Yap