Kubat Sanat Yaşamının 20. Yılını Kutladı

Haberler / Kültür Sanat

Kubat Sanat Yaşamının 20. Yılını Kutladı

Türk müziğinin güçlü seslerinden Emirdağlı Kubat, önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği konserde sanat yaşamının 20'nci yılını kutladı. Öncelikle kendisini 20 yıldır yalnız bırakmayan sevenlerine teşekkür eden Kubat "Bu konserin benim için anlamı çok büyük. Hem 20. Sanat yılımı sizlerle kutlamış olacağım hem de 10. albümümü bu konserle taçlandıracağım" dedi.

Muhteşem konserinde 20 yıllık güçlü repertuarına yer veren sanatçı, 'Al Ömrümü' adlı son albümünden sevilen türküleri de seslendirdi.

Birlik beraberlik mesajlarıyla 'Memleketim' şarkısını seslendiren Kubat, Harbiye'de alkış yağmuru yaşattı. Hemen her şarkısı için ayrı bir şov hazırlayan sanatçı, Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif gibi ustaları anmayı da ihmal etmedi.

Unutulmaz konserin en özel anı ise, Kubat'ın Alternatif Yaşam Derneği'nin 'Müzik Engel Tanımaz' sloganı ile hazırladığı 'Düşler Kumpanyası' projesinde yer alan 40 genç ile yaptığı düet oldu.

'Burçak Tarlası' türküsünü seslendiren Kubat'a Düşler Kumpanyası akapella ile eşlik etti,aynı zamanda türkü işaret diliyle tercüme edildi.

  • Okunma: 2924

Yorumlar (0)Yorum Yap