Türkçe Dersi, PKK Sevici Zuhal'e Batmış!

Haberler / Güncel

Türkçe Dersi, PKK Sevici Zuhal'e Batmış!

Belçika Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir, Belçika'da yaşayan Türk asıllı öğrencilere okul sonrası Türkçe dersi verilmesine tepki gösterdi.

Belçika'da Flaman milliyetçisi N-VA partisinden Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir, Gent şehrinde Türk asıllı öğrencilere okul sonrası Türkçe dersi verilmesini istemedi.

Belçika'nın Flamanca yayın yapan De Standaart gazetesine göre Demir, Gent Belediyesinin, Türk öğrencilere okul sonrası Türkçe dersleri için sınıf tahsis etmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

"BU YAPTIĞINIZ ENTEGRASYON KARŞITI POLTİKALARI DESTEKLİYOR"
Geçen yıl yaptığı açıklamada, "Türk pasaportunu geri vereceğini" ifade eden Demir, "Nasıl bu kadar saf ve duyarsız olabilirsiniz? Bu yaptığınız entegrasyon karşıtı politikaları desteklemekten başka bir şey değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türklerin Flaman toplumuna entegre olmasından çok korkuyor, o yüzden bu Türkçe derslerini sağlıyor." açıklamasında bulundu.

Belçika Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadeleden Sorumlu Devlet Bakanı Demir'in adı sıklıkla tartışmalara konu oluyor. Bakan Demir, geçen sene Avrupa Adalet Divanının başörtüsü yasağını savunmuş, Müslümanların bazen zorlamayla da olsa "Batı'nın değerlerini" benimsemesi gerektiğini söylemişti.

DEMİR DAHA ÖNCE PKK'NIN DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLERE KATILMIŞTI
Demir'in adı daha önce de terör örgütü PKK'nın düzenlediği etkinliklere katılmasıyla gündeme gelmişti. Demir, haberler üzerine PKK'ya sempati duymadığını iddia etmişti.

Türkiye, yurt dışında yaşayan Türk toplumunun ana dil dersleri alabilmelerine imkan tanınması için gerekli makamlarla iş birliği yaparak Türk vatandaşlarının bulunduğu ülkelere eğitim vermek üzere Türkçe ve Türk kültürü öğretmenleri gönderiyor. Öğretmenlerin maaşları Türkiye tarafından karşılanıyor.

  • Okunma: 2309

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • emirdagliyiz

    ya emirdag haberlerini gunluk okumak cok guzel sey insan vatani icin yasi neolursa olsun her seyi yapar ama bunlar gibi kurt de olsa turk de olsa istisnalar haric vevatani icin ne olursaolsun bakanda olsa boyle burda haysiyeti bir sekilde kimse originali ve pasaportu turk olan insan bunlari soylemez yaziklar olsun satilmislarsizler sadece piyon olarak kalacak ve kullanilacaksiniz ben bunlarin yerinde olsam ne kurdum nede turkum derim hayret n