16. Emirdağ Gurbetçi Festivali Başlıyor

Haberler / Güncel

16. Emirdağ Gurbetçi Festivali Başlıyor

Yurt dışında ve şehir dışında bulunan çok sayıdaki Emirdağlı'nın yaz tatili sebebiyle ilçeye ziyaretlerinden dolayı, Emirdağ Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen 'Gurbetçi Festivali' 4 Ağustos Cuma günü başlıyor. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Türküler Diyarı Emirdağ'ı kültür, sanat ve festivallerin merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Tüm sanatsever vatandaşlarımızı eğlenceye doyacakları festivalimize bekliyoruz." dedi.

Emirdağ Belediyesince geleneksel hale getirilen, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan ve üç gün sürecek 16. Emirdağ Gurbetçi Festivalinde birbirinden ünlü isimler sahne alacak. Gurbetçi sanatçılar, Talha Bora Öge orkestrası ve Erhan Uslu, Özgürcan Çoban, Bilal Sonses gibi çok sayıda ünlü ismin
sahne alacağı festivalde Yurtdışı Türkler Topluluğu (YTB) tarafından çocuklar için Aslan Hürkuş film gösterisi ve çocuk etkinlikleri de yer alacak.

16. Emirdağ Gurbetçi Festivalinde birbirinden sevilen şarkıları seslendirecek olan sanatçılar, Emirdağlılara unutulmaz bir festival yaşatacak.

  • Okunma: 4591

Yorumlar (0)Yorum Yap